Berany kosila zranění, změní se to? Zlín zkvalitní péči o hráče

Foto: beranizlin.cz

Zlín v uplynulém extraligovém ročníku brzdila častá zranění klíčových hráčů, týmová marodka byla místy opravdu natřískaná. Nic podobného už Berani opakovat nechtějí. Vedení zlínského klubu toto téma otevřelo na jednání s kompletním lékařským, fyzioterapeutickým a masérským týmem extraligového mužstva.

Fanshop národního týmu

Co bylo cílem setkání? „Dohodnout perfektní organizaci a koordinaci zabezpečení pro A-mužstvo tak, aby bylo eliminováno riziko zranění hráčů, popřípadě bylo zajištěno jejich rychlé a účinné léčení v průběhu nadcházejícího ročníku Tipsport extraligy,“ píšou Berani na svém webu.

„Během více než hodinové schůzky jsme si nastavili pravidla pro příští extraligovou sezonu. Dosavadní velmi dobrou spolupráci chceme ještě více prohloubit a zlepšit,“ říká sportovní manažer a vedoucí mužstva Martin Kotásek pro zlínský web.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Jeho slova doplňuje i hlavní kouč zlínského týmu Robert Svoboda: „Loňská sezona nám ukázala, jak obtížné je podávat konstantně kvalitní výkony, když je řada opor zraněných. Proto na hráče apelujeme, aby rehabilitaci a prevenci věnovali maximální pozornost. Zároveň chceme celou tuto oblast ještě více zprofesionalizovat.“

Berani zároveň odkryli jména odborníků, kteří se budou péči o hokejisty extraligového týmu věnovat.

Realizační tým PSG Berani Zlín

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Asistent trenéra:
Martin Hamrlík
Trenér brankářů: Richard Hrazdira
Vedoucí mužstva: Martin Kotásek
Kondiční trenér: Radomil Vašík
Kustodi:
Miloslav Sedlák a Aleš Jordán
Lékaři:
 MUDr. Jiří Duben, Ph.D, doc. MUDr. Jiří Gatěk, Ph.D., MUDr. Bohumil Dudešek a MUDr. Eduard Haša
Fyzioterapeut: MUDr. Pavol Skalka
Fyzio příprava: Mgr. Soňa Švecová Hauserová
Maséři: Ján Křižko a Lubomír Pelaj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz