Bez Erata a Čiliaka? Kometě má v nové éře pomoci těchto TOP 5 posil

Bohatou kariéru ukončil Martin Erat, dres Komety už v nové sezoně neobléknou ani brankář Marek Čiliak nebo obránce Tomáš Malec. Před majitelem a hlavním koučem Liborem Zábranským stojí úkol nahradit ostřílené bardy, pomoci k tomu má i několik letních posil.

Chance liga na Hokejka TV

Do brankoviště je ke dvojici Karel Vejmelka – Lukáš Klimeš k dispozici Ondřej Kacetl, zadní řady doplnili navrátilci Dalimil Mikyska s Liborem Zábranským mladším a především lotyšský bek Ralfs Freiberg.

V útoku si Kometa hodně slibuje od Rakušana Petera Schneidera (na snímku), Tipsport extraligu dosud nehrál bojovník Tomáš Šoustal, jenž šest let přeskakoval zámořské mantinely.

Peter Schneider (útočník, 29 let)

Minulá sezona: Biel, Švýcarsko, 38 utkání (12+11)

Rakouský reprezentant by měl být v útoku Komety znát. Výborně bruslí, je zdravě agresivní i produktivní. Účastník dvou posledních mistrovství světa elitní kategorie strávil uplynulou sezonu ve švýcarském Bielu, předtím působil za Atlantikem a v juniorském věku také v Českých Budějovicích, resp. v nedalekém Znojmě.

Foto: iihf.com

Ralfs Freibergs (obránce, 29 let)

Minulá sezona: Zlín, 54 utkání (3+20)

Když před časem přišel do Zlína, nikdo moc nevěděl, co umí. Freibergs ale rozkvetl do hokejové krásy, po skončení minulého ročníku byl o něho na trhu zájem. Lotyšský reprezentant si vybral Kometu – pohybem, herním přehledem i konstruktivním přístupem by měl být pro Brňany hodně platným zadákem.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Tomáš Šoustal (útočník, 23 let)

Minulá sezona: Lakehead Univ. (USports), 29 utkání (15+18)

Před šesti lety odešel z Olomouce do zámoří, urostlý útočník usiloval o úspěch v draftu, později se snažil zaujmout coby volný hráč. Navzdory snaze se to Šoustalovi nepovedlo, takže zvolil návrat do vlasti a plácl si s Kometou. Účastník dvou šampionátů dvacetiletých může nabídnout důraz, nasazení, práci před brankovištěm nebo u mantinelu.

Foto: Petr Vychopeň, hc-kometa.cz

Ondřej Kacetl (brankář, 29 let)

Minulá sezona: Pardubice, 27 utkání

Minulou sezonu začal v Pardubicích jako jednička, pak se ale posunul na pozici náhradníka Pavla Kantora. Někdejší gólman Znojma či Mountfieldu se v Dynamu rozloučil, zvažoval varianty nového angažmá, nakonec si plácl s Kometou. Ví, že nic jistého nemá, pro Libora Zábranského bude Kacetl vhodnou jistotou v konkurenci s mladšími gólmany Vejmelkou a Klimešem. V TELH má Kacetl odchytáno hodně.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Libor Zábranský (obránce, 20 let)

Minulá sezona: Saskatoon, Moose Jaw a Kamloops (WHL), 52 utkání (4+17)

Tři ze čtyř zmíněných posil přišly do Komety shodně ve věku 29 let, kádr ale oživí i mladší hráči. Z Karlových Varů je zpátky šikovný zadák Dalimil Mikyska, po pobytu za Atlantikem oblékne dres Komety také Libor Zábranský. Kapitán dvacítky na posledním MS udělal pokrok, což potvrdil i šampionát v Ostravě a Třinci. Teď povýšil do dospělého hokeje. V klubu, kde vyrostl.

Foto: Alena Zapletalová

Aktuální kádr Komety

Brankáři:
Pavel Jekel, Ondřej Kacetl, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci:
Tomáš Bartejs, Ralfs Freibergs, Michal Gulaši, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Libor Zábranský.

Útočníci:
Petr Holík, Lukáš Horký, Petr Kratochvíl, Michal Kunc, Silvester Kusko, Peter Mueller, Karel Plášek, Tomáš Plekanec, Daniel Rákos, Peter Schneider, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Tomáš Šoustal, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

Změny v kádru Komety

Příchody:
Ralfs Freibergs (Zlín)
Peter Schneider (Biel, Švýcarsko)
Libor Zábranský ml. (Kamloops, WHL)
Dalimil Mikyska (Karlovy Vary)
Tomáš Šoustal (Lakehead, USports)
Ondřej Kacetl (Pardubice)

Odchody:
Marek Čiliak (České Budějovice)
Tomáš Malec (neznámo)
Ivan Baranka (neznámo)
Rudolf Červený (Lahti, Finsko)
Lukáš Kucsera (Olomouc)
Šimon Stránský (Jukurit, Finsko)
Daniel Krenželok (Jihlava)
Pavel Jenyš (neznámo)
Martin Erat (konec kariéry)
Daniel Kowalczyk (Karlovy Vary)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz