Bez Irgla, ale s týmovým nasazením. Motákova armáda chce znovu kousat

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Platí za bojovníky, kteří dokáží cenit tesáky a uštvat soupeře se zásobou daleko výraznějších hokejových jmen. Hokejisté Olomouce dál chtějí sázet na houževnatou partu, nasazení a na soudržnost,byť se musejí obejít bez Zbyňka Irgla, Jana Jaroměřského či Pavla Musila, kteří patřili k oporám týmu.

Chance liga na Hokejka TV

V kádru nadále převažují poctiví dříči, tahle skutečnost bude základním předpokladem k tomu, aby Mora vykročila do sezony podobně jako v minulých letech. Také v Olomouci museli řešit dopady koronavirové krize, jež bude mít vliv i na budoucí týdny a měsíce.

Fürst: Naše kapacita by se měla pohybovat kolem 3000 lidí

„Tato sezona bude samozřejmě specifická, doufáme, že nás nepotkají nějaké větší problémy. Chceme to ustát se ctí a doufám, že se zase posuneme o kus dál," uvedl na tiskové konferenci generální manažer Erik Fürst. Pandemie zasáhla ekonomiku a snížila počty fanoušků v hledišti. „Pokud se nic nezmění a bude to tak jako dosud, tak by se divácká kapacita na našem stadionu měla pohybovat kolem 3000 lidí," doplnil.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Nový ročník elitní soutěže bude každopádně jiný než ty minulé. „Na APK jsem hlasoval, aby tato sezona byla barážová. Tento návrh na nesestupovou sezonu podal Libor Zábranský, ale nakonec musím říct, že zrušení sestupu bylo asi správně vzhledem k tomu, že momentálně nevíme, jaká bude situace. A kolik zápasů odehrajeme," upozornil Fürst.

Hokejisté Mory se na start soutěže chystali s veškerou energií. „V přípravě jsme odehráli osm kvalitních zápasů. Máme celkem pozitivní bilanci, která určitě není špatná," uvedl hlavní kouč Zdeněk Moták. K dispozici má jiný kádr než loni. „Omladili jsme ho, víceméně jediným zkušenějším hráčem je útočník Lukáš Kucsera, který přišel z Komety Brno." Náladu trenérovi kazí dočasné absence. „Zdravotní problémy mají Lukáš Klimek a Petr Strapáč, oba nám budou v prvních zápasech chybět."

Vyrůbalík: Uděláme všechno, abychom se znovu dostali do play off

Kapitán Martin Vyrůbalík se ještě vrátil k letošnímu březnu, kdy veškeré hokejové zápolení ze dne na den ukončil nástup koronaviru. „Pro klub i pro hráče byl ten konec minulé sezony podivný," řekl. „Také příprava byla zvláštní. Ale teď máme pár dnů do začátku ligy a situace se celkem ustálila. Odešli zkušení hráči, kteří samozřejmě budou chybět, ale my uděláme vše pro to, abychom se znovu dostali do play off," slíbil kapitán Mory.

Zejména loučení Zbyňka Irgla je pro Olomouc mrzuté, přínos ostříleného útočníka byl znát na ledě i v kabině. „Zbyněk tady odvedl spoustu dobré práce, přirostlo mu to k srdci. Odešlo velké množství bodů, ale doufám, že kluci ho nahradí. Vždy zde byla týmovost, snad na to navážeme," připomněl Vyrůbalík.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Hráči Olomouce se během dlouhé pauzy snažili pilovat vylepšení produktivity, tahle disciplína Hanáky občas srážela. „Myslím, že v přípravě jsme dávali celkem hodně gólů, takže si to snad přeneseme i do ligy," věří Jan Tomajko, jednatel klubu a kolega Zdeňka Motáka. „Příprava je samozřejmě něco jiného, ale chceme dávat góly. Musíme se zlepšit hlavně v přesilovkách, ty nám loni nešly," zmínil člen trenérského štábu, který rozšířil ještě Petr Fiala.

Pro fanoušky klub přichystal některé marketingové novinky, především tedy novou podobu dresů. „První věc, kterou jsme chtěli změnit, byla snaha o to, aby se naše logo dostalo víc dopředu a bylo vidět. Zároveň jsme se snažili do dresů zakomponovat také černou barvu. Myslím, že obojí se povedlo. Pevně věřím, že se v nových dresech bude dařit," dodal závěrem marketingový manažer Simon Vejtasa.

Kádr HC Olomouc

Brankáři: 
Branislav Konrád, Jan Lukáš, Vojtěch Mokry.

Obránci: 
David Škůrek, Tomáš Dujsík, Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Tomáš Valenta, Jan Švrček, Matúš Hlaváč, Adam Rutar.

Útočníci: 
Jan Knotek, Lukáš Klimek, Vilém Burian, David Ostřížek, Jan Bambula, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Vojtěch Tomeček, Rostislav Olesz, Petr Strapáč, Lukáš Nahodil, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Jakub Navrátil, Joshua James Mácha, Matěj Kořenek, Josef Podlaha, Tomáš Gřeš.

Změny v kádru

Příchody: 
Jan Bambula (Havířov), Lukáš Kucsera (Kometa), Jakub Navrátil (Přerov), Tomáš Gřeš (Poruba).

Odchody: 
Jan Jaroměřský (Třinec), Zbyněk Irgl (Vítkovice), Marek Laš (konec kariéry), František Skladaný (Trenčín, Slovensko), Pavel Musil (Plzeň)

Přípravné zápasy

Olomouc 2:5 Hradec Králové
Pardubice 5:2 Olomouc
Kometa 2:4 Olomouc
Olomouc 5:2 Kometa
Hradec Králové 3:4 Olomouc
Olomouc 1:5 Pardubice
Olomouc 5:5 Vítkovice
Vítkovice 1:2pr. Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz