Bezprostředně: Čím může Melka pomoci Kladnu do extraligy?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Antonín Melka se po čtyřech letech vrátil z Ústí nad Labem do mateřského Kladna. Statistiky jasně ukazují, v čem především by měl Rytířům pomoci: v koncovce při přesilových hrách.

Nový fanshop

Kladno má mizernou úspěšnost početních výhod, pohybuje se pod patnácti procenty. Melka by s tím mohl pohnout.

V přesilovkách totiž dává víc branek než kterýkoliv jiný kladenský hráč – za 60 minut stihne 2,30 gólu. V rámci Chance ligy je to sice až 33. nejlepší výsledek, u Rytířů je to nicméně nejvyšší hodnota.

Je jasné, že míchání statistik z Ústí nad Labem do statistik Kladna nedá odpovídající porovnání. Minimálně pro ilustraci je to však zajímavé.

Za zmínku dále stojí, že Melka často střílí z předbrankového prostoru, tzv. slotu. Za 60 minut odtud vystřelí 5,45x. V rámci Chance ligy je v tomto ohledu čtyřiatřicátý.

I díky tomu, že často zakončuje ze slotu, má parádní úspěšnost střelby (13,84 %). Jen čtyři pravidelně hrající kladenští hráči ji mají vyšší.

Do grafik jsme zařadili pouze hráče Kladna, přičemž limitem bylo minimálně 30 odehraných minut v přesilovkách. Melkovy statistiky jsou z jeho angažmá v Ústí nad Labem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz