Bílí Tygři jsou bez kapitána! Jelínek tvrdě srazil Stránského a pyká

Liberečtí hokejisté se budou muset obejít bez svého kapitána Petra Jelínka. Disciplinárka mu totiž zastavila činnost na dvě soutěžní utkání.

Fanshop národního týmu

Petr Jelínek nedohrál druhé utkání finále poté, co v závěru druhé třetiny tvrdým zákrokem srazil k ledu třineckého útočníka Matěje Stránského. Od rozhodčích Pavla Hodka a Antonína Jeřábka obdržel trest na pět minut a do konce utkání. 

Jeho faulem se tedy musel zabývat předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík, který po prostudování videozáznamu došel k následujícímu závěru:

„Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to levým ramenem ve snaze zabránit mu v napadání. Hráč při něm neoddělil ruku od těla ani významně nezvýšil rychlost, nade vši pochybnost však při střetu zasáhl primárně hlavu protihráče, který nebyl v držení kotouče a zákrok tak nemohl očekávat ani se mu v souladu s pravidly ledního hokeje bránit.“ 

Ujčík tak opoře Bílých Tygrů vyměřil trest na dvě soutěžní utkání a pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny. Předseda disciplinární komise zákrok kvalifikoval jako zásah do hlavy nebo krku. Při určení výše trestu přihlédl k tomu, že Matěj Stránský zápas dohrál a Petr Jelínek byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Zákrok Petra Jelínka na Matěje Stránského

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz