Bitka při premiéře. Americká posila potěšila fanoušky Pirátů

Foto: piratichomutov.cz

Chomutovští hokejisté sice na úvod přípravy vyšli gólově naprázdno a podlehli Jekatěrinburgu 0:4, ale za bojovný výkon se nemuseli stydět. Fanoušky potěšili i pěstním soubojem.

Nový fanshop

„Celý zápas jsme makali, ale přišla trochu frustrace, když jsme stále nemohli dát gól,“ líčí na klubovém webu Pirátů americká posila Darby Llewellyn. Běžela 47. minuta, když všem jasně ukázal, že nemá problém shodit rukavice a postavit se za sebe i parťáky.

„Někdo mě tam trefil, což se mi nelíbilo. Moc dobře jsem věděl, kdo to byl. Šlo o stejného hráče, který předtím atakoval jednoho z mých spoluhráčů, tak jsem do toho šel,“ říká k bitce s ruským útočníkem Arťomem Garejevem, která neměla jasného vítěze.

Bitka Darbyho Llewellyna s Arťomem Garejevem

Zatímco od hlavních rozhodčích si oba kohouti vysloužili tresty na dvě plus dvě plus deset minut, fanoušci Pirátů ocenili třiadvacetiletého bojovníka ovacemi a vyvoláváním jeho jména. Přes porážku 0:4 se při premiéře v Chomutově zapsal solidně.

„Trochu jsem cítil nohy, ale myslím, že postupně mi širší led pomůže. Hrát na větším kluzišti a mít víc prostoru si užívám,“ pokyvuje Američan, jenž hrál dlouhých pět let v juniorské OHL za Kitchener a předchozí dvě sezony v ECHL za Atlantu a Rapid City.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz