Bitkař zavelel k dalšímu obratu. Takhle to ale dlouho nepůjde, vědí v Liberci

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

23. září 8:02

Jan Kousal

Stačilo vydržet necelé čtyři minuty a bylo by po sérii. Mladoboleslavští hokejisté byli jen krůček od toho, aby ukončili dvacetizápasovou černou šňůru proher na ledě Bílých Tygrů. Místo toho však přišel krutý náraz. Šelmy v rozmezí dvaceti sekund otočily zápas ve svůj prospěch.

HokejkaTV

Tradiční třaskavá bitva měla o speciální náboj postaráno ještě před zahajovacím buly. Zatímco na domácí straně se proti svému bývalému zaměstnavateli postavil slovenský zadák Oldrich Kotvan, mladoboleslavský tým přivezl pod Ještěd dva liberecké pilíře z mistrovské sezóny – Martina Ševce a Jana Stránského.

„Já osobně se dokážu namotivovat na každý zápas, ať už hrajeme s Libercem, Pardubicemi nebo Brnem,“ odmítá Stránský výjimečnost zápasu. „Samozřejmě to pro mě bylo trochu speciální. Zápasy Liberce s Mladou Boleslaví mají grády. Je to derby a i fanoušci to berou vážně,“ popisuje nová liberecká akvizice.

„Byla tam lehoučká tréma.“

Pro ni byl duel se Středočechy zajímavý ještě z jednoho důvodu. Jednalo se o vůbec první start Kotvana před domácími ochozy. „Byla tam lehoučká tréma,“ přiznává několikanásobný slovenský reprezentant. „Ale zhruba tak po druhém třetím střídání to opadlo.“

Kotvanova domácí premiéra nakonec skončila vítězně, i když jen o fous. Za tygřím vzepětím v koncovce napínavého duelu stál hráč, od něhož by to čekal jen málokdo. Liberecký hromotluk Jaroslav Vlach rozjel obrat šelem vybojovanou přesilovkou, kterou v 57. minutě využil Libor Hudáček.

Zákrok Ondřeje Dlapy na Vlacha však byl diskutabilní a vzbudil velké množství emocí. „Já jsem do Dlapy normálně strčil, načež mě on píchl hokejkou,“ vrací se k situaci sám faulovaný. Názor mladoboleslavského kouče Radima Rulíka je ale poněkud jiný. „Vlach je bitkař. Tohle mi přišlo jako takové snazší upadnutí,“ vysvětluje svůj pohled na věc. „Každý, kdo někdy dostal hokejkou do slabin, však ví, že to bolí,“ oponuje zase liberecký lodivod Patrik Augusta.

„Já jsem do Dlapy normálně strčil, načež mě on píchl hokejkou.“

Vlach si nakonec v utkání vzal i poslední slovo, když krátce po Hudáčkově vyrovnání srazil Boleslav do kolen. „Ani jsem nemířil, prostě jsem to hodil na branku a nějak jsem to trefil. Myslím, že to ani neletělo moc čistě, nicméně naštěstí to tam spadlo,“ těší šťastného svátečního střelce.

Liberec tak potřetí ze čtyř zápasů otočil nepříznivě se vyvíjející duel a vede ligu. „Takhle to ale dlouhodobě fungovat nebude. Máme na čem pracovat,“ ví dobře kouč z podještědské metropole Patrik Augusta. Obraty proti Spartě, Vítkovicím i Boleslavi však ukazují, že v šelmách je něco velmi speciálního.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz