Bitva o první ligu vypukla! První body mají Zubři, doma přetlačili Tábor

Foto: Martin Pavlík, hokejprerov.cz

Druholigové play off je pro letošní ročník za námi. O jediném šťastném celku postupujícím do první ligy ale rozhodnuto zdaleka není. O volné místo nahoře zabojuje vítěz východní části druhé ligy z Přerova a dva nejlepší celky ze západu, tedy Sokolov s Táborem. Volno měl dnes Baník, proto došlo na souboj Přerova, zoceleného těžkou sérií s Valachy ze Vsetína, a Tábora, který udělal poslední krok proti Kobře až v samostatných nájezdech.

Nový fanshop

Přerov rozhodl vydařeným vstupem do druhé části

Ani jeden z celků neměl delší volno. Přerov přehrál Vsetín stejně jako Tábor Kobru až v pondělním rozhodujícím duelu. Byla to tedy opět očekávaná bitva bez výraznějšího favorita. Do vedení mohli jít velmi brzy Zubři, Klestil však první velkou šanci zápasu ve druhé minutě zlikvidoval. Tatáž minuta přinesla i šanci na druhé straně. I Vojtek byl na svém místě a mohl pozvolna přicházet tlak domácích.

Byli to zejména Goiš, Popelka a Dostálek, kteří sváděli neúprosný souboj s Klestilem. Zatímco Popelka měl v zakončení spíše smůlu, Goiš o chvíli později si už vylámal zuby na táborském muži v masce. Když Kohouti přežili všechny nebezpečné situace, mohli jít sami do vedení, ale dorážka Boháče za brankovou čáru i za přispění Vojtka neprošla. První část hry skončila smírně.

Zubři vlétli aktivně i do druhé periody a odměnou jim byla branka. Jak se později ukázalo – rozhodující. Dostálek překvapil hrdinu prvních dvaceti minut Klestila z velkého úhlu. Místo následného tlaku domácích přišlo pouze varování Matušíka. Více se začínalo taktizovat a další vyložené šance přišly až na pomezí čtyřicáté minuty. Byl to dvakrát Dostálek, jenž toužil darovat domácím klid.

Právě Dostálek byl dnes nejaktivnější ve snaze dostat kotouč za Klestila. Jeho další dvě šance už na počátku poslední desetiminutovky opět zmařil ve všech pádech zmiňovaný Klestil. 

Tábor se už nadechoval k tlaku a rozhodně chtěl předvést to samé, co se v pondělí povedlo Kobře. Tedy vstřelit branku, nebo dokonce dvě, v posledních minutách. Musel samozřejmě otevřít hru a toho využil po dobře sehrané kombinaci Sakrajda. Tři body tak zaslouženě zůstaly na Moravě. Další pokračování barážových bojů obstarají opět Přerovští, tentokrát na ledě Sokolova.

HC ZUBR Přerov – Hockey Club Tábor 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Sedlák, Pala), 57. Sakrajda (Šebek, Popelka).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz