Bitvu o Prahu ovládli Engineers a převzali pohár pro vítěze základní části

Foto: univerzitnihokej.cz

Dlouho očekávaná Backbone Bitva o Prahu se premiérově odehrála na Zimním stadionu Eden, a stejně tak poprvé před kamerami České televize. Poprvé bohužel také bez divácké kulisy kvůli opatření Bezpečnostní rady státu, která s ohledem na epidemii koronaviru zakázala akce s více než 100 lidmi. Právě fanoušci, kteří jsou hlavním elementem univerzitních zápasů, skutečně chyběli k dokonalosti.

Fanshop národního týmu

Engineers Prague v bílých dresech, tudíž jako domácí, udávali první třetině tempo. Potvrdila to první vstřelená branka, kdy Václav Burda našel před brankovištěm volného Jana Koláře, který po zachycení přihrávky okamžitě přesně vypálil – 1:0. Ani ne o půl minuty později se ozvala i Karlovka.

Autorem prvního a posledního gólu UK Hockey Prague se stal Filip Rubeš který nekompromisně poslal kotouč mezi levou tyč a beton brankáře Maštalířského. Základem úspěšné akce byla nádherná dalekonosná přihrávka obránce Dominika Havelky. Během zbývajících deseti minut se už skóre nezměnilo a do druhé třetiny se tak šlo opět za vyrovnaného stavu. 

Druhá třetina patřila spíše týmu UK, který předváděl rychlý hokej a dostával se do řady šancí, Inženýři se spíše trápili. Skóre se ale nezměnilo a do poslední dvacetiminutovky se vstupovalo za stavu 1:1. Třetí třetina přinesla rozuzlení tohoto dramatu. Engineers si v šatně o přestávce evidentně ke svému výkonu něco řekli a konečně předváděli výkon, na který jsme u nich zvyklí.

Branka UK byla najednou pod velkým tlakem a útočníci Engineers měli dostatek gólových příležitostí. Nakonec rozhodl jediný gól. Po vyloučení jednoho z hráčů se Engineers chopili šance v přesilovce. Burda poslal puk z modré čáry a jeho střelu mimo dosah hostujícího gólmana tečoval Jan Kolář.

Engineers kralovali základní části

Engineers tak zvítězili nad UK i ve třetím a zároveň posledním pražském derby letošní sezóny, tentokrát 2:1! Karlovka v tomto třetím klání předvedla velmi vyrovnaný souboj s lídrem ligy, ale na jeho překonání to nakonec nestačilo. 

Po utkání následovalo vyhlášení nejlepších hráčů týmů. Ocenění předal Jan Piťha, výkonný ředitel firmy Backbone, která celou Backbone Bitvu o Prahu zaštiťovala jako generální partner. Za tým UK Hockey Prague cenu převzal obránce Dominik Havelka. Za tým Engineers Prague byl nejlepším hráčem vyhlášen Jan Kolář, autor obou dvou branek. 

Závěr celé Bitvy o Prahu patřil právě Inženýrům, kteří se stali vítězem základní části Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) a pozvedli nad hlavu Pohár ČAUS (České asociace univerzitního sportu). Ten jim společně předali prof. Hana Machková, rektorka VŠE, Mgr. Ondřej Šebek, ředitel ULLH a Ing. Tomáš Hlaváč, předseda ČAUH. 

Zajímavostí je to, že vítězný pohár navrhl jeden z trenérů Engineers Prague – Daniel Kolář. Není tak divu, že jej hrdě nosil po ledové ploše, více byl ale pyšný na kluky. „Vyhrát základní část bylo naším cílem, který jsme zodpovědně splnili. Kluci makali celou sezónu a tohle je zaslouženou odměnou,” usmívá se Kolář. 

Engineers Prague – UK Hockey Prague 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kolář (Burda, Fabiánek), 56. Kolář (Burda, Raiterman) – 10. Rubeš (Havelka, Arnošt).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz