Blesková náhrada za Lockeho. Do Pardubic míří bývalý hráč Tampy Bay!

Foto: kuriren.nu

Když ve středu Corey Locke překvapil oznámením o ukončení kariéry, představitelé Dynama okamžitě začali jednat o náhradě. Teď už ji v Pardubicích mají – a posila je to velmi zvučná! Do východočeského klubu míří někdejší švédský reprezentant Johan Harju, ostřílený útočník si v minulosti zahrál NHL za Tampu Bay a působil také v Rusku.

HokejkaTV

Harju hrál dosud švédskou SHL za tým Lulea Hockey, v uplynulé sezoně absolvoval i s play off 62 soutěžních utkání, zaznamenal 11 branek a 7 nahrávek. Za tým od polárního kruhu nastupoval čtyři a půl roku, během letní pauzy byl bez angažmá.

„Johan se chtěl vydat za hokejem do ciziny, zvažoval několik variant. S vedením Pardubic probíhaly určité kontakty už dřív, když Corey Locke ukončil kariéru, obě strany se k rozhovorům vrátily," popisuje Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, jež příchod švédské posily do Dynama realizovala.

Třiatřicetiletý rodák z městečka Övertorneå má za sebou zajímavé úspěchy. Účastník světových šampionátů 2009 a 2010 na sebe upozornil parádní souhrou s Linusem Ömarkem, před devíti lety podepsal smlouvu s Tampou Bay a za Lightning následně sehrál 10 utkání NHL, v nichž nasbíral gól a dvě nahrávky.

Ročník předtím strávil Harju v ruském Dynamu Moskva, KHL poté vyzkoušel také ve finském Jokeritu Helsinky. Poslední dobou působil Harju ve Švédsku, před angažmá v Lulea byl dva roky členem kádru Brynäs Gävle. „Johan je urostlý, silný a velmi chytrý útočník, který nasbíral spoustu zkušeností. Stále je v produktivním věku, má všechny předpoklady k tomu, aby v Tipsport extralize patřil k top hráčům," připomíná Petr Kalus ze společnosti Unlimited Sports Management.

Foto: Facebook Lulea Hockey

Harju se dosud chystal individuálně doma ve Švédsku, po dohodě s Dynamem bleskově míří do Pardubic. „Johana lákalo angažmá v Česku. Volal si s Oscarem Eklundem, který v Dynamu působí, o klubu a o prostředí dostal základní informace. Na novou výzvu se hodně těší," potvrzuje Tomáš Krejčí.

Švédská posila dorazí v pátek večer, pokud všechno klapne, za Dynamo poprvé nastoupí v neděli, kdy Pardubice hostí Karlovy Vary. „Jsem moc rád, že přichází dobře vybavený bruslař s kvalitní střelou, který bude díky svým fyzickým parametrům silný nejen na puku, ale i na brankovišti,“ uvedl na klubovém webu generální ředitel pardubického klubu Martin Sýkora.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz