Blesková výměna obránců mezi Vervou a Plzní. Moravčíka střídá Jánošík

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Extraligový Litvínov bije na poplach a hledá cesty, jak oživit poslední dobou skomírající kádr. Severočeši chystají několik změn, ta první je hodně zajímavá. Vervu opouští obránce Adam Jánošík a míří do Plzně, opačným směrem putuje jiný bek Michal Moravčík (na snímku). Oba hokejisté budou v nových klubech působit do konce sezony.

Pojď hrát hokej

Trejd vždycky musí dávat smysl oběma stranám, uvedené kluby věří, že stěhování zkušených beků v závěru ročníku pomůže. Plzeň sice prohrála dvě poslední utkání v Liberci a na Kometě, ale stále drží třetí příčku. Litvínov je předposlední jen díky lepšímu skóre před Dynamem, prohrál sedm utkání v řadě a hledá cestu z útlumu.

Krušnohorci delší dobu signalizovali, že by potřebovali posílit zejména zadní řady. I s ohledem na to, že koncem ledna uzavře hostování Tomáš Pavelka a vrátí ,se do Sparty. Představitelé vedení klubu hledali vhodné varianty, nakonec je na světě hráčská výměna s Plzní.

Do týmu Škody míří slovenský bek Adam Jánošík, jenž se v české nejvyšší soutěži objevil po odmlce loni v létě. Někdejší zadák Liberce nebo Chomutova posílil Vervu poté, co přešel ze Slovanu Bratislava, kde hrál ruskou KHL. V letošní sezoně zatím Jánošík stihl 37 soutěžních utkání, připsal si pět branek a sedm nahrávek.

Je celkem překvapivé, že za Jánošíka obětovali Západočeši reprezentačního beka Michala Moravčíka, který je odchovancem klubu a mezi tuzemskými mantinely dosud jinde nehrál. Účastník dvou posledních světových šampionátů se loni pokoušel o uplatnění v organizaci Montrealu, ovšem po 24 zápasech na farmách v AHL a ECHL se vrátil domů.

„Bylo to pro nás těžké rozhodování, protože Michal Moravčík byl naším hráčem už od svých mládežnických let. Odvedl u nás velký kus práce, za který mu moc děkujeme! Víme ale, že po sezóně bude odcházet, a Adama jsme měli vytipovaného, že by mohl zaujmout jeho místo. Pro výměnu jsme se rozhodli už nyní a doufáme, že bude pro všechny strany přínosná,“ řekl na stránkách Škody sportovní manažer Tomáš Vlasák,

Moravčík patří na domácích kluzištích k elitním obráncům, v letošní sezoně mu statistici zatím napočítali 35 duelů, tři braky a 14 nahrávek. Ovšem pro tu příští zvažuje další angažmá, přičemž vyloučen není jeho odchod do ciziny. Patrně i proto se Západočeši rozhodli, že urostlého beka vymění do Litvínova a do mužstva zařadí progresivního Jánošíka.

„Angažováním Michala Moravčíka jsme získali urostlého reprezentanta, který je komplexním obráncem. Vyniká jak v defenzivě, tak v ofenzivě a je možno ho využít v přesilových hrách i v oslabení. Takový typ obránce nám v mužstvu chyběl. Věříme, že nám pomůže ve zbývající části sezóny,“ uvedl na klubovém webu generální ředitel hokejové Vervy Jiří Šlégr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz