Blümel se po dvou letech vrací ze zámoří! Zahraje si v extralize

Foto: Archiv Matěje Blümla

Pardubice hlásí posilu do ofenzivy, po dvou letech strávených v zámoří se do klubu vrací mladý útočník Matěj Blümel. Dynamo o tom informovalo na svých webových stránkách.

HokejkaTV

„Matěj je odchovancem pardubického hokeje, který získal zkušenosti v zahraničí. Jsem rád, že jednání dopadla a bude v letošní sezoně hrát za Dynamo,“ těší generálního ředitele klubu Martina Sýkoru, jenž se s Blümlem dohodl na roční smlouvě s opcí.

„Věříme, že nám pomůže zvednout naši produktivitu.“

Devatenáctiletý útočník, který je synem bývalého čárového rozhodčího Petra Blümla, měl původně v této sezoně hrát za University of Connecticut v NCAA, nakonec se ale při extraligové premiéře porve o účast na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Ostravě a Třinci.

Matěj Blümel, jenž byl letos draftován Edmontonem, působil poslední dvě sezony v juniorské USHL v barvách Waterloo. V premiérovém ročníku se rozkoukal a loni už válel, v 62 utkáních včetně play off zazářil 64 body. Ke 33 trefám přidal 31 asistencí.

Pardubice si stáhly z Chance ligy dalšího hráče »

„Poslední sezona se mu velmi vydařila. Věříme, že nám pomůže zvednout naši produktivitu,“ přeje si Sýkora. Jeho Pardubice za šest utkání nastřílely pouhých devět gólů, což je nejméně z celé soutěže, a s třemi body se krčí až na třináctém místě tabulky.

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Jakub Štěpánek, Tomáš Vlk.

Obránci:
Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Oliva, Sébastien Piché, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Matěj Blümel, Jiří Bucek, Johan Harju, Marek Hovorka, Denis Kindl, Jan Kloz, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Michal Rouha, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz