Bod bereme, remíza byla spravedlivá, míní Konrád. Na Kašpara nevyzrál

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

23. září 2018, 10:17

Daniel Kinc

Olomoučtí hokejisté hrají v úvodu nové sezony TELH ve velké pohodě a jejich trpělivá hra a poctivá práce nesou zasloužené ovoce. Hanáci mají po třech duelech na svém kontě sedm bodů a navíc jako první obrali o bod mistrovskou Kometu.

HokejkaTV

Moravské derby, které bylo v režii brankářů, rozhodly nájezdy, v nichž brankář Mory Branislav Konrád – oproti výkonu v základní hrací době – neměl svůj den. „Tentokrát mi prostě nevyšly, nedá se nic dělat. Samozřejmě mě to trochu štve, udělal jsem chyby a vím o nich,“ přemítal olomoucký muž s maskou.

Olomouc s Kometou předvedly v dohrávce třetího kola moravské derby se vším všudy. „Byl to výborný zápas ve výborném tempu. Podařilo se mi sem tam něco chytit (úsměv), Marek Langhamer navíc chytal také skvěle a díky bohu, že se nám nakonec podařilo vyrovnat. Bod je pro nás určitě dobrý, jen trochu škoda nepovedených nájezdů,“ hodnotil duel na Hané Konrád.

V zápase se navíc rozhodně nenudil, několikrát svůj celek podržel nadprůměrným zákrokem. „Ve druhé třetině tam byla situace, kdy jsem ani pořádně neviděl střílejícího hráče, jen jsem instinktivně natáhl ruku a do té mě to trefilo. Trochu se mi zvedlo sebevědomí, ale už na začátku jsem měl pár rozehřívacích zákroků. V zápase mi dobře šly nohy, cítil jsem se fajn,“ popsal domácí strážce svatyně.

„Podařilo se mi sem tam něco chytit."

Olomouc chtěla hned od úvodu těžit z výhody domácího prostředí, a tak na dvojnásobného mistra vletěla a aktivně se snažila Brnu dostat pod kůži. „Hrajeme doma, kam přijde plný barák, takže není možné, abychom hráli nějak defenzivně. Věděli jsme, jaké Kometa má hráče. Hrají skvěle do obrany a umí využít každou nabídnutou šanci. Snažíme se zároveň hrát náš aktivní hokej a troufnu si říct, že se nám to zatím vyplácí,“ cení si pečlivé hry svěřenců hlavního trenéra Jana Tomajka.

Brno už od první třetiny drželo hubený jednobrankový náskok, který stanovil trefou v přesilovce 5 na 3 – navíc svou první za Kometu v TELH – Američan Peter Mueller. Mora srovnala s favoritem krok až v závěrečné přesilovce. „Vyrovnali jsme koneckonců až dvě minuty před koncem, takže se klidně mohlo stát, že bychom odešli z utkání bez bodu. Zápas byl jako celek vyrovnaný, podle mě jsme měli mírnou optickou převahu, ale soupeř měl výborné protiútoky, dobré křižné nahrávky a sami měli dost šancí. Remíza byla spravedlivá,“ doplňuje slovenský gólman.

Videoohlas s Branislavem Konrádem

Utkání nakonec i přes velké šance v prodloužení dospělo do nájezdů, v nich ale Konráda překonali hned tři střelci Komety za čtyř, zatímco všichni exekutoři v bílém ztroskotali na Marku Langhamerovi. „Tentokrát mi prostě nevyšly, nedá se nic dělat. Samozřejmě mě to trochu štve, ale v neděli máme další zápas, takže mě to nebude štvát dlouho, hodím to za hlavu a budu se soustředit směrem dopředu,“ burcuje sám sebe a věří, že příště už se chyby opakovat nebudou.

Vítěznou branku nakonec zapsal Lukáš Kašpar, od nějž čekal Konrád tradiční zakončení pod ledě mezi betony, mistr světa z roku 2010 ale vytáhl rychlou stahovačku do bekhendu se zakončení po ledě pod ruku. „Viděl jsem množství jeho nájezdů. Myslel jsem, že když to udělá tak, jak to nakonec udělal, tak že se stihnu odrazit a blafák zastavit, ale bohužel. Měl jsem váhu na pravé noze, a tak to moc nešlo. Udělal jsem v nájezdech chyby, vím o nich. Rozeberu si to na videu a příště už budu úspěšnější, doufejme,“ tvrdí muž, který reprezentoval Slovensko na únorových ZOH v Koreji.

„Udělal jsem v nájezdech chyby, vím o nich."

Olomouc má po třech kolech sedm bodů a je příjemným překvapením na začátku nové sezony. V bitvě s Kometou mohla klidně vybojovat ještě o jeden navíc. „Osm bodů by bylo hezčích (úsměv). Potvrzuje to naši formu, navíc jsme hráli s Třincem a teď taky s Kometou, která má opravdu vynikající tým. V neděli hrajeme v Hradci, který hrál naposledy ve čtvrtek, zatímco my v sobotu. Už teď vím, že si budeme muset hrábnout na dno sil a až pak přijde volno,“ komentuje náročný program.

Jak se Mora vypořádá s dvěma duely ve dvou dnech? Po fyzicky náročném duelu s Kometou čeká Hanáky v neděli výlet na východ Čech, kde se necelých čtyřiadvacet hodin po konci derby rozhoří další extraligový duel. „Bude to hodně těžké, protože náš čeká i cesta autobusem do Hradce. Je to tak, jak to je, tímto systémem se hraje i v jiných ligách. Musíme si na to zvyknout, Brno takhle hraje tři týdny po sobě a úvodní víkend zvládli i přesto vítězně. My chceme v Hradci v neděli rozhodně bodovat,“ říká odhodlaně před soubojem s Mountfieldem brankář Konrád.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz