Body nesleduju, jedu pro tým, hlásí šťastný Benák. Asi nevyroste

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mládežnické mistrovství České republiky opanoval Adam Benák, který dotáhl Plzeňský kraj k celkovému vítězství. Během sedmi zápasů nastřádal devatenáct kanadských bodů a finále odstartoval čistým hattrickem.

Fanshop národního týmu

Jak jste si užil turnaj?
Užil jsem si ho strašně moc a jsem rád, že jsme vyhráli. Šli jsme si za tím už od začátku a jsme hrozně rádi, že se to povedlo. Jsem strašně šťastný, a to i za kluky, že jsme to dokázali. Doufám, že se takhle ještě někdy potkáme a něco vyhrajeme.

Co oslavy?
Oslavy byly super, všichni jsme si užívali, že jsme vyhráli. Dostal jsem i ledovou sprchu, kterou jsem ale čekal, takže mě to ani nepřekvapilo.

Připouštěl jste si, že byste měl být lídr po všech stránkách?
Ne, snažil jsem se si to nepřipouštět a nevnímat to. Makal jsem, co nejvíc jsem mohl. Snažil jsem se vyhrát každý souboj a jít do všeho naplno. Jsem rád, že se mi to povedlo a že jsme celkově vyhráli.

Čemu vděčíte za to, že se vám předpoklady podařilo naplnit?
Určitě spoluhráčům, kteří mi neskutečně pomáhali. V závěru jsem se střídali, ale jinak jsem většinu času hrál s Tondou Klatovským a Matyášem Úblem. Byli jsme docela sehraní a celý turnaj jsme odehráli velice dobře. Jsem jim za to hrozně vděčný. A ještě jednou jim děkuju.

Finále jste začal čistým hattrickem za deset minut. Jak se vám to povedlo?
Takový hattrick se nestává úplně denně a jsem hrozně rád, že mi to tam takhle napadalo a mohl jsem tím pomoci týmu. Od začátku jsme měli jasný plán, abychom všechno dávali do brány. Já jsem to tam párkrát hodil a naštěstí to tam padlo. Pak už jsem nám věřil, že vyhrajeme, jsme neskutečný tým složený z týmových hráčů, takže jsme to odmakali.

Jaké bylo celkově finále proti Libereckému kraji?
Myslím, že jsme od začátku byli lepší, i když jsme tam měli nějaké pasáže, kdy to nebylo úplně ono. Jak nám snížili na 3:2, tam jsme trochu vypadli, ale naštěstí jsme naskočili zpátky a zvládli jsme to. Dost se to zlomilo, jak jsme odskočili na 5:2. Pak už jsme zbytek zápasu kontrolovali.

Vraťme se ještě do základní skupiny, ve které jste neprohráli. Jak probíhala?
Určitě to nebylo nic jednoduchého, každý zápas byl těžký, ale taky jsme byli podle mě každý zápas lepší. Zaslouženě jsme tam kromě jedné remízy všechny zápasy vyhráli. Jenom první zápas nebyl z naší strany nic moc, pak jsme se postupně zvedali až do finále, ve kterém jsme předvedli neskutečný výkon. Zaslouženě jsme urvali celý turnaj.

Bylo cítit, že se čím dál víc sehráváte?
Určitě, postupem času jsme si na sebe zvykali. Na začátku nám to moc nešlo, ale sehrávali jsme se a zlepšovali se.

Prožíváte, že jste na mistrovství vyhrál bodování?
Snažím se to nevnímat, jsem rád za výhru v turnaji. Bodování nijak nesleduju, prostě jedu pro tým. Pořád se budu snažit hrát stejně, makat a všechno dělat na sto procent. Pak se to nějak povede.  

Jediné, co vám chybí, je vyrůst…
Docela bych to potřeboval, ale nemám po kom, takže musím být nabruslený a makat ještě víc než ostatní, abych byl nejlepší. Musím hrát chytře a pro tým.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz