Boj o semifinále CHL je tu! Sparta v Holešovicích znovu vyzve Švédy

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Liga mistrů má v úterý na programu úvodní čtvrtfinálová střetnutí. V akci bude i Sparta, která v Tipsport areně od 18 hodin vyzve Rögle a bude si chtít vybudovat co nejlepší pozici do odvety ve Švédsku. Ta je na programu přesně o týden později.

Týden hokeje 2022

Pro Pražany to bude už letošní pátá konfrontace se švédským hokejem. Do skupinové fáze vstoupili těsnou porážkou ve Växjö, ale zbylých pět střetnutí včetně domácí odvety vyhráli a do vyřazovacích bojů šli z prvního místa.

V osmifinále na ně čekala Skelleftea. Sérii začali na severu Evropy, kde se sice dvě třetiny hlavně bránili, ale soupeře nakonec zaskočili výhrou 3:1 a v odvetné partii jim tak k postupu mezi osm nejlepších stačila porážka 1:2.

Teď je prověří Rögle, které ve skupině nasbíralo ještě o bod více než Sparta a v osmifinále vystavilo stopku Curychu po výsledcích 4:3 a 3:1. Skvěle si vede i v domácí soutěži, když na vedoucí Frölundu ztrácí jen jeden bodík.

„Je před námi další silný švédský soupeř. Čeká nás velice houževnatý tým, který hraje dobře na puku a má výborné přesilovky. Ta síla, která proti nám bude stát, je velká,“ říká na adresu čtvrtfinálového soka kouč Josef Jandač.

Jeho svěřenci si naopak v extralize zatím počínají dost rozpačitě. Po domácím výbuchu 4:6 s posledním Zlínem si ale zvedli náladu jasným vítězstvím, v Chomutově zničili Kladno 6:0 a v našlapané tabulce jim patří šesté místo.

Teď sparťany čeká zase jiný hokej. „Nemyslím si, že by teď byla naším problémem nutnost přepnout na jiný hokej. My se musíme soustředit sami na sebe a ne na to, jestli proti nám stojí Zlín, Kladno, nebo Rögle,“ ví Jandač.

Utkání je v holešovické Tipsport areně na programu od 18 hodin. Ve stejný čas se začne i ve Finsku, kde Tappara vyzve Rouen a Rauma Mnichov. O hodinu později pak vypukne švédský souboj mezi Leksandem a Frölundou.

Už nyní je jasné, že v případě postupu do semifinále by tak Sparta narazila na dalšího soupeře ze Švédska. Semifinálové série se uskuteční v lednu, finále hrané tradičně jenom na jedno utkání má proběhnout až 1. března.

Dnešní čtvrtfinále Ligy mistrů

18:00 HC Sparta Praha – Rögle Ängelholm
18:00 Tappara Tampere – Rouen Dragons
18:00 Lukko Rauma – EHC Red Bull Mnichov
19:00 Leksands IF – Frölunda Indians

Odvety čtvrtfinále Ligy mistrů

Úterý 14. prosince:
19:00 Frölunda Indians – Leksands IF
19:00 Rögle Ängelholm – HC Sparta Praha
19:30 Rouen Dragons – Tappara Tampere
20:15 EHC Red Bull Mnichov – Lukko Rauma

Další program play off Ligy mistrů

Semifinále: 4./5. a 11./12. ledna 2022
Finále: 1. března 2022

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz