Bojovník Jergl o hrůzostrašném úrazu: Cítil jsem, jak mi kost vyletěla do oka

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

10. února 2018, 9:20

Václav Jáchim

Hrůzostrašné zranění utrpěl v duelu 45. extraligového kola Aleš Jergl. Olomoucký útočník inkasoval na ledě Mountfieldu ránu do obličeje, nešťastnou shodou okolností byl zasažen bruslí Lukáše Vopelky, Všem přítomným rázem zatrnulo. Třiadvacetiletý hokejista Mory se skácel na hrací plochu, vážný úraz v obličej si vyžádal okamžitý převoz do nemocnice a následnou operaci. Teď už je Jergl z nejhoršího venku. "Buďme rádi, jak to nakonec dopadlo. Kosti srostou, jizva se zahojí. Hlavní je, že vidím," říká v rozhovoru pro stránky hc-olomouc.cz.,

Nový fanshop

Zmíněný duel přinesl i další zranění, zápas nedokončili domácí lídr Jaroslav Bednář nebo čárový rozhodčí Milan Jindra. Krvavý šrám utrpěl také olomoucký zadák Jiří Ondrušek. Nejhůř však dopadl Jergl, ve 46. minutě ho zasáhla brusle soupeře. Na první pohled to vypadalo děsivě. "Kolem Köhlera jsem chtěl vyvézt puk za červenou a nahodit, přišla tam pak ale taková páka na rameno, což mě rozhodilo a já spadl na led," popisuje v rozhovoru pro web olomouckého klubu Jergl.

Když se chtěl zvednout, v nepřehledné situaci a souboji jiných hráčů ho brusle nešťastně trefila do obličeje. Pod plexisklo. Ledovou plochu okamžitě zalila kaluž krve, Jergl věděl, že je zle. "Po té ráně jsem cítil, jak mi kost vyletěla do oka. Bylo to hrozně nepříjemné. Hned jsem se zvedl a jel na střídačku," vybavuje si velmi smolný okamžik.

Foto: hc-olomouc.cz, soukromý archiv A. Jergla

Ošetřující lékaři okamžitě nařídili převoz do nemocnice. "Říkali mi, že tam mám hroznou díru. Skoro celou cestu pořád tekla krev," povídá tiše. Hlavou mu proběhly všelijaké myšlenky. "Nevím přesně, co všechno. Asi hlavně to, že žiju. Mohlo to jít kousek níž na tepnu a nebo taky do oka. Buďme rádi, jak to dopadlo. Kosti srostou a jizva se zahojí. Hlavní je, že vidím!" líčí s úlevou.

Aleš měl štěstí v neštěstí, skutečně mohl dopadnout mnohem hůř. Teď už po operaci podstupuje rekonvalescenci. "Po zákroku jsem se cítil divně, střídala se bolest a tlak otoku. Je to nepříjemné, už mám ale vytažené stehy," připomíná. Zatím netuší, jestli ještě stihne naskočit v této extraligové sezoně. "Léčba je na čtyři až šest týdnů, tak nevím. Chci ale hrát. Hokej miluju, a když už se stávají i taková zranění, musí se to obrátit v náš prospěch. Věřím tomu, že kluci budou bojovat i za mě!" doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz