Bojovník Kvoch! Zbláznil ses? Žádná nemocnice, zašij mi to a jdu na led

Foto: paraostrava2019.cz

3. května 2019, 23:13

Adam Bagar

Schytal ošklivý zákrok a zakrvácený opouštěl led na nosítkách, ukázal ovšem nesmírné srdce. Bojovnost. 52letý bek para hokejistů Tomáš Kvoch se ještě vrátil do semifinálové bitvy s Američany a vysloužil si tím bouřlivé ovace vyprodané arény.

K ataku došlo v čase 23:33, kanonýr Jack Wallace byl až příliš důrazný a poslal Tomáše Kvocha loktem na mantinel. Jinak fantastičtí fanoušci v tu chvíli ztichli a česká střídačka gestem volala o lékařskou pomoc. Nic pěkného. „Ale bylo to čisté, dostal jsem hit. Takový je prostě hokej, to se stává,“ má jasno český tvrďák.

Foto: paraostrava2019.cz

Hokejové jeviště opouštěl za velkého potlesku na nosítkách, chvíli byl prý i v bezvědomí. Nikoho by asi nenapadlo, že by se vrátil, ale na konci druhé třetiny už byl zase mezi svými. „Když mě odvezli, hned jsem říkal, ať mě pustí a že jdu hrát. Nevěděl jsem, že mám všechno od krve,“ prozrazuje Tomáš Kvoch.

„Kvůli atmosféře a těm lidem tady jsem, přece nebudu ležet někde v nemocnici.“

Bojovník s vizáží vikinga krvácel, potřeboval na šití a ve hře byl i odvoz na rentgen do nemocnice. „Doktor říkal, že mě chce odvézt na nějaké vyšetření. Tak jsem mu říkal, ať na to zapomene. Že se zbláznil. Ať mi to zašije a půjdu zase zpátky na led,“ líčí Kvoch, který byl ve třetí třetině zpět ve hře. I kvůli atmosféře.

Foto: paraostrava2019.cz

„Kvůli ní a těm lidem tady jsem, přece nebudu ležet někde v nemocnici,“ dodává veterán para reprezentace po porážce 2:10 s Američany. „Zpočátku jsme je celkem trápili, ale oni jsou někde jinde. Pak už to bylo znát. A ve třetí třetině už nechtěli hrát, jen si z nás dělali kolotoč. Je vidět, že musíme víc máknout.“

Zchladíme se, vyspíme a jdeme pro bronz!

Trošku jej bolí hlava, ale boj o třetí místo s Koreou si ujít nenechá. „Teď si vlezeme do studené vody, zchladíme se, vyspíme a jdeme pro bronz. Tohle si nenechám ujít. Už jen kvůli fanouškům. Atmosféru turnaje si neskutečně užíváme a nemůžeme lidi zklamat, když už sem přijedou a obětují cestu,“ uzavírá.

Foto: paraostrava2019.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz