Bojovník pokračuje! Prostějov uplatnil opci na Hrníčka

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Útočník Dominik Hrníčko, který letos v bodování Prostějova obsadil čtvrté místo, bude u Jestřábů pokračovat i v další sezoně. Klub na něj uplatnil opci.

partneři českého hokeje

„Věřím, že příští rok budeme hrát kvalitní hokej. Musíme znovu přilákat diváky do hlediště," říká 24letý křídelník v rozhovoru na klubových stránkách. „V Prostějově vždy byli kvalitní diváci a bylo tu těžké vyhrávat jako host."

Hrníčko přišel na Hanou v létě z Jihlavy, kde zazářil během play off.

Bohužel jeho první sezona u Jestřábů byla dost ovlivněná zraněním. V pátém kole si totiž poranil koleno a byl přes měsíc mimo hru. 

Po svém návratu z marodky se ale okamžitě zařadil k týmovým tahounům. Ve 44 zápasech se blýskl 40 body (13+27) a ve statistice +/- byl na +8. 

„Musíme znovu přilákat diváky do hlediště."

Navíc Hrníčkova hra není založená jen na produktivitě. Patří k vyhlášeným ranařům, proti kterým hokej fakt bolí.

O jeho bojovnosti svědčí i děsivý moment ze Sokolova, kdy po zásahu hokejkou přišel o zub a zakrvácený se pak bolestí skácel na led. Přesto se do zápasu ještě vrátil!

Hrníčkovi se zadařilo i v osobním životě – s partnerkou čekají dítě a chystají svatbu. „Chybějící zub v tuhle chvíli asi není na pořadu dne. To budu muset řešit až příští rok na svatbu," směje se.

U Jestřábů po této sezoně dojde ke změnám. Kariéru ukončil Tomáš Divíšek, nové angažmá si hledá i největší hvězda týmu Marek Račuk.

„Všichni jsme si představovali být úplně na jiném místě."

Pokračuje však střelec Lukáš Žálčík, nyní vešla ve známost i zpráva o Hrníčkovi.

Prostějov bude mít v příští sezoně rozhodně co napravovat. „Zklamání to určitě je," ohlíží se Hrníčko za dvanáctým místem v tabulce. „Všichni jsme si představovali být úplně na jiném místě."

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz