Bojovník Sedlák opouští NHL, na dva roky se upsal Traktoru Čeljabinsk

Foto: zimbio.com

31. května 2019, 20:10

Václav Jáchim

Tři poslední sezony strávil v prvním týmu Columbusu, další už nepřidá. Lukášovi Sedlákovi vypršela u Blue Jackets smlouva, odchovanec jihočeského hokeje se rozhodl pro velkou změnu. Jeho kroky povedou do ruské Kontinentální ligy, Tento týden se spekulovalo o zájmu Traktoru Čeljabinsk, vedení ruského klubu nyní informace potvrdilo.

Generali Česká Cup

Představitelé klubu na svém webu uvedli, že Lukáš Sedlák míří do kádru Traktoru. Obě strany se dohodly na dvouleté smlouvě. Někdejší juniorský reprezentant, který startoval na mistrovství světa dvacetiletých 2012 a 2013 se tedy vydá východním směrem. Poprvé v kariéře bude hrát ruskou elitní soutěž.

„Poměrně složitě jsme hledali kvalitního zahraničního hráče. Cizinci nemohou být jen členy týmu, musejí být jeho lídry. Právě s touto vidinou jsme podepsali dvouletý kontrakt s Lukášem Sedlákem. Na kontě má zkušenosti z angažmá v Columbusu, Lukášovi přejeme, aby se co nejlépe prosadil v Traktoru a dělal radost našim fanouškům," uvedl generální ředitel klubu Boris Vidgof.

O stěhování Sedláka do Čeljabinsku se mluvilo během uplynulých dní, padala zmínka také na téma, že Traktor usiluje rovněž o Tomáš Hyku. Oba útočníci se velmi dobře znají z mládežnických výběrů. Zatímco Sedlák má za Atlantikem po sezoně a po vypršení smlouvy s Columbusem mohl Traktoru oficiálně kývnout, u Hyky je třeba ještě počkat. S farmou Vegas ho totiž v AHL čeká finále Calder Cupu.

Dres Traktoru Čeljabinku v minulosti oblékala řada našinců. Ještě loini brankář Pavel Francouz, ale také třeba Jan Bulis, Martin Růžička, Jiří Novotný, Michal Birner, Michal Řepík a další. Nyní do klubu míří Lukáš Sedlák, který nechává za zády tři roky v NHL a celkem osm ročníků strávených v kanadských či amerických soutěžích.

Foto: bluejacketsxtra.dispatch.com

Vynikající bruslař a bojovník sehrál v NHL 162 utkání, vstřelil 15 gólů a přidal 12 nahrávek. Další dva starty zaznamenal v play off. Během uplynulé sezony si Sedlák u Blue Jackets připsal 47 startů v NHL, na kontě měl čtyř branky a dvě asistence. S farmou Columbusu získal na jaře 2016 Calder Cup za výhru v play off AHL.

Přesunem do Kontinentální ligy bude Lukáš Sedlák také k dispozici národnímu týmu, což je v jeho případě bezpochyby motivace. Odchovanec Českých Budějovic dosud neměl příležitost nastoupit za českou reprezentaci dospělých, v juniorském věku si kromě zmíněných dvou šampionátů dvacítek připsal také start na MS osmnáctiletých 2011

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz