Bojovník Smejkal patrně opustí Spartu. Ve hře je zájem z Finska i z jiných lig

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

V letošní sezoně patřil k elitním útočníkům Sparty, Jiří Smejkal se loni na podzim dostal také do národního mužstva. Odchovanec jihočeského hokeje udělal velký pokrok, ale jeho snaha nekončí. Rád by oživil sen o NHL, také proto šilhá po zahraničním angažmá. „O Jirku je zájem z Finska, Švédska i z dalších lig," potvrzuje hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

partneři českého hokeje

Účastník turnaje Karjala 2019 je stále v perspektivním věku, Smejkal opakovaně připomínal, že ho pořád motivuje možnost uplatnit se v zámoří. „Jirka se toho nechce vzdát a cítí, že odchod na sever Evropy by mu mohl hodně pomoci," souhlasí Spálenka.

Smejkal na sebe letos hodně upozornil v pražské Spartě. Povedenou měl především první polovinu sezony, poté ho brzdily i zdravotní potíže. V letošním ročníku Tipsport extraligy sehrál 47 utkání, zaznamenal 13 gólů a 18 nahrávek. Na podzim si výborně rozuměl v útočné formaci s Michalem Řepíkem a Davidem Tomáškem.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Vicemistr světa do 18 let 2014 a účastník šampionátu dvacetiletých 2016 teď stojí před další výzvou. Na Spartě skončila Smejkalovi smlouva a někdejší útočník Českých Budějovic patrně zvedne kotvy. Mluví se o tom, že zájem má Tappara Tampere, ve hře jsou kontakty s dalšími kluby.

Nic z toho ještě není potvrzené. „Loni na podzim se objevilo i něco směrem ke KHL, teď jsou ve hře varianty ve Skandinávii. Všichni víme, že tamní ligy nabízejí poměrně dobrou příležitost k tomu, aby si hráči řekli o šanci v Americe. A přesně tohle Jirku oslovilo," konstatuje Robert Spálenka.

Pokud z jednání nakonec vzejde angažmá ve Finsku, bude hrát Smejkal soutěž, která je charakteristická ohromnou energií a pohybem. „Jirka má trošku rezervy v obratnosti bruslení a v rychlosti, Věříme, že sever Evropy by mu mohl hodně pomoci. S hráči tam pracují do detailu," upozorňuje Smejkalův zástupce.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V minulosti zvolila podobnou cestou spousta jiných našinců. „A většině z nich to prospělo. I starším klukům," reaguje Spálenka. „Ve Finsku se posunuli třeba Hynek Zohorna nebo Adam Polášek, tamní přístup a styl práce s hráči si pochvaluje Kuba Krejčík. Tahle možnost by měla svědčit i Jirkovi Smejkalovi."

Připomeňme, že Jiří Smejkal už v minulosti za hranicemi působil. Od léta 2014 nastupoval za kanadský juniorský tým Moose Jaw Warriors, během následné sezony 2015-16 se stěhoval do Kamloops Blazers. Další ročník zahájil v chorvatském Záhřebu, kde se tehdy hrála KHL, posléze odtud přešel do Sparty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz