Boleslav hledá gólmana! Rittich jde do NHL, na rok se upsal Calgary

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

10. června 2016, 13:37

Adam Bagar

Brankář David Rittich po dvou letech opouští Mladou Boleslav, respektive nejvyšší tuzemskou soutěž. Vytáhlý gólman je blízko splnění velkého snu každého hokejisty, po Danielu Přibylovi a Michalu Kempném je dalším borcem, který dostane šanci zahrát si v nejlepší lize světa. Rittich se upsal organizaci Calgary Flames na následující sezonu 2016-17. Bruslaři o tom informovali na svém webu s tím, že na nastalou brankářskou situaci musejí reagovat.

partneři českého hokeje

Počítali s ním jako s jasnou jedničkou pro následující extraligovou sezonu, ale nakonec bude všechno jinak. Vedení Mladé Boleslavi musí po nečekaném odchodu Davida Ritticha rychle hledat adekvátní náhradu. „Odchází do zámoří, kde podepsal roční smlouvu s organizací NHL Calgary Flames. Musíme tak na nastalou brankářskou situaci v prvním týmu zareagovat,“ píše se na klubovém webu.

Ještě loni působil v Mladé Boleslavi Martin Růžička, ten však kývl na nabídku pardubického klubu. Místo něj zavítal do kádru trenéra Františka Výborného talentovaný Jan Lukáš, přesto se musejí ve městě automobilů podívat po dalším zkušeném gólmanovi. Aktuálně totiž v týmu posledního semifinalisty soutěže působí teprve devatenáctiletý Jan Růžička s o rok mladším Dominikem Grohem.

Tak jako tak je odchod Davida Ritticha pro Mladou Boleslav obrovskou ztrátou. Právě on byl hlavním tahounem týmu v úspěšné uplynulé sezoně, během níž odchytal 58 utkání. Dalších 23 pak přidal při svém premiérovém ročníku v Tipsport extralize. Do té doby sbíral Rittich starty pouze ve druhé nejvyšší soutěži v dresu mateřské Dukly, za níž sehrál dohromady rovných 90 mistrovských utkání.

Vytáhlý gólman, který během loňské sezony dokonce obdržel svou premiérovou pozvánku do národního týmu, je tak blízko splnění velkého snu v podobě startu v nejlepší lize světa. Stejně jako on se nedávno Calgary upsal ještě sparťanský útočník Daniel Přibyl a NHL se přiblížil také zadák Michal Kempný, který po loňském působení v ruském Omsku tentokrát podepsal smlouvu s Chicagem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz