Boleslav má nové trenéry! Tým povedou Augusta, Ujčík a Žabka

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

11. dubna 2017, 12:01

Adam Bagar

Mladá Boleslav hlásí další změny, tentokrát na trenérských postech. Novým hlavním trenérem Bruslařů se stal Patrik Augusta, který tak převzal taktovku po Františku Výbornému. Asistenty nového boleslavského kouče budou Viktor Ujčík s Borisem Žabkou. Bruslaři o tom informovali na svém klubovém webu.

Nový fanshop

Po loňském senzačním úspěchu v podobě semifinále se jim letošní sezona nepovedla. Bruslaři v ní od začátku nedokázali navázat na výkony z předchozí sezony a nakonec jen tak tak slavili aspoň postup do předkola play off. V něm měli sérii s Chomutovem rozehranou skvěle, ale po neskutečném kolapsu padli 2:3 na zápasy a skončili za branami čtvrtfinále.

"Je to pro mě velká výzva. A obrovská čest, že můžu jít ve šlépějích Františka Výborného."

Bylo jasné, že přijdou změny. Nejen hráčské. Bývalý parádní útočník David Výborný skončil na pozici sportovního manažera, jeho otec zase v roli hlavního trenéra prvního týmu. Bruslaře ale úplně neopustil. V klubu bude stále pokračovat, jako sportovní konzultant. „Kdykoli budu k dispozici trenérům nějakou radou nebo skautingem,“ prozradil Výborný.

Už na začátku dubna Středočeši oznámili jméno nového, spíše tedy staronového, sportovního manažera, stal se jím Luděk Bukač, který v klubu už dříve působil na stejné pozici. Naposledy jako trenér působil v italském Neumarktu, posléze se přesunul do pražské Slavie, kde znovu vykonával funkci sportovního manažera. Ale jen do října, pak se rozloučil.

Novinky v Boleslavi: D. Výborný končí, jeho otec bude konzultantem »

A teď už Bruslaři oznámili také jména trenérů, kteří tým povedou v sezoně 2017-18. Hlavním trenérem se stal sedmačtyřicetiletý Patrik Augusta, který dlouhé roky působil v Jihlavě. Jeho asistenty budou Viktor Ujčík a Boris Žabka. Ujčík rovněž přichází z Dukly, Žabka u prvního boleslavského týmu působil jako asistent už po odchodu Mariána Jelínka.

Augustu teď čeká světový šampionát hráčů do osmnácti let, ale po něm už se bude soustředit plně na práci v Mladé Boleslavi. „Je pro mě obrovská čest, že můžu jít ve šlépějích Františka Výborného. Za tu šanci jsem moc rád, beru to jako velkou výzvu. Strašně moc se do Boleslavi těším a udělám vše pro to, aby to byl pro obě strany krok kupředu,“ hlásí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz