Boleslav našla parťáka k Růžičkovi, z Litvínova přichází Kantor

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

24. května 2018, 10:02

Václav Jáchim

Hned po konci uplynulé sezony bylo jasné, že v kádru hokejistů Mladé Boleslavi nezůstane Brandon Maxwell. Americký brankář se rozloučil, přičemž zvažoval zejména nabídky z německé DEL, představitelé Bruslařského klubu věděli, že musejí hledat kolegu k Janu Růžičkovi. Mladý brankář se jeví velmi slibně, celý ročník ale sám zvládnout nemůže. "Zvažovali jsme víc variant, nakonec jsme se rozhodli pro Pavla Kantora," konstatuje sportovní manažer Jaromír Látal.

Nový fanshop

Kantor má za sebou angažmá v Litvínově. Vervě pomohl k záchraně, ale severočeský klub poté získal navrátilce Jaroslava Januse, pokračuje také Michael Petrásek. Kantor na severu Čech skončil, ovšem dlouho bez práce nezůstal. Jak dnes potvrdil Bruslařský klub z Mladé Boleslavi na svých stránkách, zkušený gólman se Středočechy podepsal roční smlouvu. Do přípravy týmu trenéra Vladimíra Kýhose by se měl zapojit příští týden na soustředění v Táboře.

Jednu z klíčových otázek tedy mají v hokejovém klubu z města aut vyřešenou. "Vybírali jsme z několika adeptů. Volba na Pavla padla nakonec proto, že je to podle nás správný parťák k Honzovi Růžičkovi. Konec sezony odchytal za Litvínov velice dobře, věříme, že na to naváže,“ uvádí Jaromír Látal.

Kantor je odchovancem jihočeského hokeje, v mládí strávil rok v Norsku. Tuzemskou nejvyšší soutěž začal chytat v Českých Budějovicích, po přesunu klubu nastupoval za hradecký Mountfield. "Tam podával kvalitní výkony, Pavel je zkušený gólman, který by nám měl pomoci. Zatím rozhodně neříkáme, kdo bude jednička či dvojka. Růžička s Kantorem stojí na stejné startovní čáře. Uvidíme," doplňuje sportovní manažer boleslavského klubu.

Vedení Středočechů v podstatě dokončilo základní představy o doplnění kádru. případné drobné úpravy nejsou patrně vyloučeny, nicméně hlavní pozice v týmu už mají v Mladé Boleslavi obsazeny. Obranu posílil Martin Pláněk /(dosud Mountfield), do útoku přišli Michal Vondrka (Chomutov), David Šťastný (Zlín), Pavol Skalický (Slovan Bratislava).

Z hostování v Hradci Králové se vrátil Martin Látal. U Bruslařů naopak nepokračují Brandon Maxwell, Richard Nedomlel, Jakub Valský, Tomáš Urban, Lukáš Nahodil, Vojtěch Němec, Petr Holík či Radan Lenc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz