Boleslav znovu selhala. Lenc se v tabulce dívá i dolů, Ujčík velí probudit palice

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Po nečekaném skalpu lídra z Plzně se hokejisté Mladé Boleslavi nadechovali k ataku elitní desítky, jenže následné tři zápasy jim nevyšly. Středočeši podlehli Vítkovicím, v Litvínově brali jen bod a z utkání proti Mountfieldu nemají žádný. Po prohře 2:3 je na tom předloňský semifinalista play off bídně. "Pořád chceme do desítky, musíme vyhrát zbývající zápasy základní části. Ale také se koukáme v tabulce dolů," přiznává útočník Radan Lenc.

Zlatá hokejka

Svěřenci trenérů Kýhose, Ujčíka a Žabky věděli, že jim s ohledem na vyřazovací boje utíká půda pod nohama. Duel s Mountfieldem zahájili aktivně, prvních deset minut se líbilo. "Dali jsme dobrý gól po důrazu. Pak Hradec srovnal a později přidal další góly. Těžko se mi to hodnotí. Nehráli jsme, jak jsme měli. Když s takovým soupeřem prohráváte, je to pak těžké," konstatuje Lenc.

Domácí mrzelo, že po dobré práci Orsavy v brankovišti neudrželi delší dobu vedení 1:0. Ve 12. minutě navíc zbytečně chybovali, tři Bruslaři se vytáhli k Cingelovi, který pak nahrál zcela volnému Bednářovi. A ten se nemýlil.Po pauze přidali další trefy Kukumberg s Pláňkem, Východočeši působili velmi jistě a sebevědomě. Domácí sice posléze zabrali a sympaticky se snažili o prodloužení, leč marně.

Porážka a nulový bodový zisk znamenají, že Mladá Boleslav zůstává dál na 62 bodech. Aktuálně je dvanáctá. Vyrovnané startovní pole nabízí různé varianty, Středočeši nicméně mají nevýhodnou pozici. "Musíme jít a jdeme do každého zápasu s tím, že potřebujeme vyhrát. Nekoukáme se na ostatní výsledky, ale tak, že si to uhrajeme sami a posuneme se nahoru. Je nutné, abychom příště hráli jako prvních deset a posledních deset minut s Hradcem," upozorňuje Lenc.

Když hráči Mladé Boleslavi opustili po prohrané bitvě kluziště, na dlouhé minuty se zavřeli v kabině. "Myslím, že už bylo na čase, abychom si to řekli do očí. Protože jestli budeme takhle pokračovat, tak prostě desítku neuděláme," povídá rázně Lenc. Snad není pozdě. "Pokud máme nějakou naději, tak to je super. Ale my toho musíme využít a ne hrát až ve chvílích, kdy nám silně teče do bot. Takhle se může povést jeden zápas, každý určitě ne."

Vítězný gól Rudolfa Červeného

Meta se nemění, ovšem stát se může i to, že Bruslaře potká po 52. kole skupina o umístění. "Naším cílem je uhrát desítku, ale zároveň koukáme i dolů. Zažil jsem několik sezon, kdy se tu hrála baráž. Což je šílený. Minimálně potřebujeme udělat náskok na Jihlavu a Litvínov, abychom měli nějaký klid pro případ, že to s postupem do play off nedopadne dobře. Abychom nebyli ve stresu, jestli to nezakopeme ještě níž," dodává.

Před finišem sezony přijde vhod olympijská přestávka. Program posledních dní byl vyčerpávající, v Mladé Boleslavi budou dobíjet baterky po fyzické i psychické stránce. "Potřebujeme si teď trošku odpočinout a probudit palice. Chystáme soustředění ve Vrchlabí, abychom se připravili na poslední zápasy základní části. V nich se musíme pokusit vytěžit maximum," burcuje asistent Viktor Ujčík. Po třech porážkách v řadě není výhled úplně příznivý, ale také ne ztracený. "Sám jsem podobné situace zažil. Vím, že to není vůbec jednoduché. Jestli se sezonou ještě chceme něco udělat, nic jiného nám nezbývá. Musíme začít bodovat," velí Ujčík.

"Potřebujeme si teď trošku odpočinout a probudit palice. Chystáme soustředění ve Vrchlabí, abychom se připravili na poslední zápasy základní části."

Připouští, že Bruslaři sledují tabulku nejen s ohledem na desítku. "Díváme se oběma směry. Víme, že potřebujeme zvládnout konec základní části, už jenom kvůli klidu zespodu. Teď nevím, jestli ten nahoře si z nás dělá legraci, že nám pořád dává naději výsledky ostatních. Ve smyslu, abychom byli o to víc naštvaní, že jsme to nedokázali proměnit. Anebo zda nás má opravdu rád a chce nás vidět v desítce. Uvidíme, co s námi zamýšlí," uzavírá asistent hlavního kouče Vladimíra Kýhose.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz