Boleslavi vypadl zraněný Kotvan, na hostování přichází Eminger

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

18. září 2017, 14:22

Václav Jáchim

Obranné řady měli pohromadě, ale po pátečním utkání proti Pardubicím už to neplatí. Hokejisté Mladé Boleslavi nemohou využít potrestaného Matěje Stříteského a na delší dobu přišli o zraněného Oldricha Kotvana, jenž po nesmyslném faulu Petera Quennevillea zamířil na marodku. Vedení Středočechů bylo nuceno reagovat, při hledání jiného zkušeného beka padla volba na Vladimíra Emingera. Někdejší zadák pražské Sparty bude v klubu z města aut hostovat do konce října.

Jágr Chance liga

Informaci potvrdil boleslavský klub na svém webu, angažování Emingera (na snímku) vychází především ze zdravotních potíží Kotvana. Slovenský reprezentant nedokončil páteční zápas, Peter Quenneville dostal za hrubý faul od disciplinární komise trest na dvě utkání. "Počkáme na vyšetření, Kotvan odjel do nemocnice. Ale nevypadá to to dobře. Myslím, že pro nejbližší zápas v Liberci ho asi mít nebudeme. A možná ani poté," řekl na tiskové konferenci hlavní kouč Patrik Augusta.

Obavy se naplnily, důrazný zadák má zranění, které vyžaduje poněkud delší léčbu. Boleslavský klub proto operativně zareagoval a přivedl Vladimíra Emingera. Někdejší reprezentant měl i pro letošní sezonu platnou smlouvu se Spartou, jenže představitelé Pražanů s ním po letním příchodech Zámorského, Pavelky nebo Dvořáka přestali počítat. Litvínovský odchovanec dosud nemá nové stálé působiště, v Mladé Boleslavi bude podle klubových stránek hostovat zhruba šest týdnů. Tedy do konce října.

Bruslaři v neděli neměli zápasový program, duel 5. kola s Libercem proběhne pod Ještědem až v úterý. Vedle zranění Kotvana komplikuje situaci v defenzivě také trest pro Matěje Stříteského, který za faul v utkání proti Kometě nesmí hrát ve třech dalších střetnutích. Stříteský chyběl v pátek proti Pardubicím, stát musí ještě dvakrát. Také proto se bude novic Eminger hodit.

Pětadvacetiletý obránce dosud v nejvyšší soutěži sehrál 130 utkání, zaznamenal v nich šest branek a 20 nahrávek. V minulosti úspěšně bojoval za finský Kärpät Oulu. Ze severu Evropy přišel do Sparty během ročníku 2014-15, nyní v české nejvyšší soutěži oblékne dres druhého klubu. Za Litvínov, kde hokejově vyrůstal, si start mezi mantinely extraligy dospělých nepřipsal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz