Bomba pro 2. ligu! Děčín posílí Michal Trávníček

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

22. dubna 2022, 10:51

Pavel Mandát

Hokejový Děčín pracuje na tom, aby pro něj byla příští sezona lepší než letošní. Dres medvědů bude nově oblékat velezkušený Michal Trávníček. Klub informaci oznámil na svých sociálních sítích.

Dvaačtyřicetiletý Trávníček patří mezi děčínské odchovance a v klubu si od něj hodně slibují. Jak by taky ne, vždyť majitel extraligového titulu z roku 2015 má celou řadu zkušeností.

A ty se budou Děčínu, který zažil katastrofální ročník, náramně hodit.

„Michal je Děčíňák. Je to ikona, která může našemu klubu pomoci. Loňská sezona pro nás byla ve 2. lize asi nejhorší za 29 let a chceme udělat vše pro to, aby se už neopakovala. Naším cílem je znovu zabojovat o přízeň našich fanoušků. Chyběl nám lídr na ledě i v kabině. I zkušenosti. Proto pro nás byla jednoznačné volba zkusit po sestupu Ústí získat Michala zpět," říká pro hokej.cz manažer Děčína Jan Havlíček.

„Je to ikona, která může našemu klubu pomoci."

Celkem 22 let brázdil Trávníček ledy nejvyšší české hokejové soutěže. Odehrál během nich 1062 utkání, ve kterých zaznamenal 345 kanadských bodů. Většinu z nich v dresu Litvínova, pro který je dnes už Trávníček legendou. Jak by taky ne, vždyť to byl právě děčínský rodák, kdo dovedl Litvínov coby kapitán na jaře roku 2015 k mistrovskému titulu.

Doposud jedinému.

V extralize se poprvé objevil během sezony 1998/99. Jak jinak než v dresu Litvínova. Koneckonců je vzorem nebývalého patriotismu, protože prakticky celou svou extraligovou kariéru strávil právě na severu Čech. Odskočil si jen na krátké angažmá do Zlína během play off 2005/2006.

Poslední dva ročníky strávil v Chance lize, když nastupoval za Ústí nad Labem. A pokaždé patřil k nejlepším hráčům. V obou sezonách si na své konto připsal přes 30 kanadských bodů. Ani Trávníček ale nedokázal zabránit sestupu do 2. ligy, který Slovan potkal letos.

Teď je před ním nová výzva. Pomoci klubu, který ho pro velký hokej vychoval.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz