Bomba pro 2. ligu! Prospal nastoupí za David Servis

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

11. prosince 2019, 17:23

Pavel Mandát

Tak tohle je velká pecka pro 2. ligu! Vyzkouší si ji další slavné hokejové jméno. Máme na mysli Václava Prospala. Někdejší vynikající útočník a současný trenér prvoligového Motoru nastoupí za David Servis v utkání proti čínskému týmu Golden Dragon.

Chance liga na Hokejka TV

Spekulovalo se o tom delší dobu. Však také Václav Prospal s druholigovým David Servisem trénuje. Nyní ovšem dochází k zásadnímu průlomu, když čtyřiačtyřicetiletý rodák z jihočeské metropole vymění tréninky za ostré zápasy. Minimálně na jeden večer.

Prospal pomůže aktuálně šestému celku druholigové skupiny Střed ve středečním utkání s čínským Zlatým Drakem. Se Servismany přitom trénuje už od srpna. Důvod? Chce se stále udržovat v potřebné kondici, navíc mu podle vlastních slov hokej chybí.

Odehrání soutěžního zápasu mu do této doby neumožňovaly zejména termínové kolize. Aktuálně čtvrtý nejproduktivnější Čech v historických tabulkách NHL totiž působí coby hlavní trenér prvoligového Motoru. Obě soutěže se přitom v naprosté většině případů termínově prolínají.

To ovšem nyní neplatí, neboť pro Chance ligu platí na rozdíl od druhé ligy reprezentační přestávka. Prospalovi se proto rýsuje ideální šance na comeback mezi mantinely.

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Svůj prozatím poslední zápas odehrál legendární forvard během ročníku 2012/2013 v Columbusu. Poté mu sice na stole přistály ještě některé další nabídky, českobudějovický rodák je však nevyslyšel a profesionální hráčskou kariéru ukončil.

O její mimořádné velikosti svědčí výčet Prospalových úspěchů. Současný trenér Motoru odehrál v NHL úctyhodnou porci 1 173 utkání. Připsal si v nich 265 gólů a 535 asistencí. Jen tři Češi jsou na tom lépe: Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Milan Hejduk.

Výraznou stopu zanechal v Ottawě, Tampě Bay či New York Rangers. Patřil rovněž mezi pravidelné české reprezentanty. Na mezinárodní scéně se nesmazatelně zapsal především díky dvěma zlatým medailím z mistrovství světa. Kromě toho se v jeho sbírce nachází olympijský bronz z Turína 2006.

Jeden z nejtechničtějších útočníků své doby bude dalším třpytivým dílkem do už tak zářivě lesklé mozaiky druholigových hvězd. Vždyť na druholigových stadionech se letos prohánějí jména jako Tomáš Rolinek, Petr Sýkora, Jan Hlaváč či Petr Čáslava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz