Bortňák, Kratochvíl či Francouz Gallet. Dynamo bude zkoušet čtyři hráče

Foto: hcdynamo.cz

15. července 2018, 11:25

David Jahoda

Pardubické Dynamo obohatilo své mužstvo před nadcházející sezonou Tipsport extraligy o čtyři jména, s největší pravděpodobností to ale není konečná cifra. Východočeský celek totiž nyní bude testovat čtveřici hráčů. Pokud přesvědčí, podepíší s trojnásobným mistrem české extraligy smlouvu. Jde o útočníky Dalibora Bortňáka, Tomáše Vracovského a Matouše Kratochvíla a obránce Huga Galleta (na fotografii) z Francie. Dynamo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Nový fanshop

Dát hráčům šanci zabojovat o angažmá se Pardubicím osvědčilo už vloni. Proč tedy něco podobného nezopakovat? „Velký try out jako vloni nebude. Chci tým stabilizovat. Ale nikdy nevíte, kdo se kdy objeví a překvapí. Chceme tím vytvořit tlak na současné hráče. Přijdou kluci, které jsme skautovali, chceme si je otestovat. Je možné, že u nás zůstanou, mohou začít někde jinde a být v našem portfoliu, uvidíme…“ prohlásil předseda představenstva a generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Sacha Treille a Jordann Pettet. A teď do třetice další Francouz v pardubickém dresu? Může se jím stát 21letý obránce Hugo Gallet. Rodák a odchovanec Amiens strávil poslední dvě sezony v juniorském týmu finského TSP Turku, předtím si dva ročníky vyzkoušel také juniorskou americkou soutěž NAHL. Letos si zahrál na mistrovství světa v Dánsku. 

>> Proč Cardwell přerušil smlouvu v Dynamu? Jeho přítelkyně hořela

Nejmladší z pětice testovaných hráčů je útočník Tomáš Vracovský, odchovanec Plzně, který už do extraligy nahlédl v 25 zápasech. V minulé sezoně kromě osmi utkání za plzeňský A-tým a 14 za plzeňskou juniorku hrál také za Slavii Praha a druholigové Klatovy.

Výrazněji se prosadit do nejvyšší tuzemské soutěže se pak pokusí Matouš Kratochvíl. Útočník, kterému je 23 let a bez jednoho centimetru vyrostl do dvoumetrové výšky, dosud působil v rodném Přerově. Stihl už ale okusit Tipsport extraligu v dresu Zlína. V sezoně 2016/17 si za Berany zahrál ve skupině play out, vloni nastoupil k sedmi zápasům základní části.

>> Pardubické zadní řady vyztuží Rus Miromanov, doporučil ho Larionov

Nejstarším uchazečem o místo v pardubickém kádru bude 27letý slovenský útočník Dalibor Bortňák. Rodák z Prešova má na svém kontě víc než 60 zápasů v dresu Liberce, kde strávil dohromady čtyři sezony. Z české scény zmizel v průběhu ročníku 2012/13, když zamířil zpět na Slovensko. Tam oblékal dres Zvolenu, Košic a v posledních dvou letech pomohl Banské Bystrici ke dvě titulům. Na kontě má také 10 startů za slovenskou reprezentaci. 

Kdo doplní dosavadní čtyřku předsezonních přírůstků Dynama, se ukáže v průběhu přípravy. Je ale jisté, že Pardubice neuhnou z trendu mladých posil. Miloš Bubela má 25 let, Jan Mandát 22 (oba útočníci), Daniil Miromanov 21 a Vojtěch Budík dokonce jen 20 (oba obránci). 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz