Boss Šumperka: Na 90 % přihlášku do Chance ligy podáme

Foto: dracisumperk.cz

Šumperští Draci jsou jedním ze tří klubů, které mohou příští rok nově rozšířit Chance ligu. Ředitel klubu Vladimír Velčovský v rozhovoru pro hokej.cz řekl, že pro splnění tohoto cíle udělá maximum.

partneři českého hokeje

Předčasný konec sezony přinesl hned několik nezodpovězených otázek. Jednou z nich bylo i to, které týmy dostanou právo účasti v příštím ročníku Chance ligy. Nyní je jasno. Výkonný výbor ČSLH rozhodl, že tato možnost bude udělena všem třem letošním vítězům druholigových skupin.

Jedním z nich je i Šumperk. Draci dominovali skupině Východ od začátku až do konce soutěže. Manažer Vladimír Velčovský složil spolu s trenérským štábem mladý a ambiciózní tým, který si neochvějně šel za svým cílem.

Šumperk zkrátka neměl konkurenci. Ostatně finální náskok ve výši 35 bodů na druhou Opavu je víc než výmluvný. Proto si Draci svou vstupenku do Chance ligy jednoznačně zaslouží.

„Na devadesát procent jsem rozhodnutý, že přihlášku do Chance ligy podám. Uděláme pro to maximum."

A v Šumperku ji chtějí využít. „Jsem na 90 procent rozhodnutý, že přihlášku do Chance ligy podám. Těch 10 procent ještě zůstává, ale uděláme pro to maximum. Samozřejmě bude záležet i na dalších věcech, tím myslím sponzory a tak dále, ale i v tomto ohledu máme momentálně pozitivní signály,“ líčí ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Boss Draků si uvědomuje, že posun do Chance ligy přinese jeho klubu větší finanční náročnost. „Mám spočítané, že nárůst mezi prvním místem druhé ligy a Chance ligou je zhruba pět až šest milionů korun,“ pokračuje Velčovský.

„Finanční rozdíl mezi prvním místem druhé ligy a Chance ligou je zhruba pět až šest milionů."

„My jsme samozřejmě chtěli postoupit sportovní cestou. Letos jsme šlapali opravdu hodně, obětovali jsme splnění našeho cíle dost. Bohužel nám v tom zabránil zásah vyšší moci. Měli jsme signály, že svaz je nakloněný právě této variantě, ale až do poslední chvíle nebylo nic jistého. Proto jsem byl trochu nervózní a jsem rád, že to dopadlo takto,“ praví Velčovský exkluzivně pro hokej.cz

„Mám vytipovaný seznam sedmi trenérů, s kterými začnu příští týden jednat."

Kromě shánění finančních prostředků budou v Šumperku řešit také nové obsazení trenérského postu. Úspěšný kouč Martin Janeček totiž vyslyšel nabídku Poruby, takže Draci momentálně svého lodivoda nemají.

„Pan Janeček se rozhodl zvolit jistotu a přijal nabídku Poruby, což my chápeme. Znamená to však pro nás, že musíme urychleně hledat někoho nového. Momentálně mám vytipovaný seznam sedmi trenérů, kteří jsou volní. Příští týden s nimi začnu jednat. S novým trenérem pak samozřejmě budeme řešit podobu kádru a další věci,“ ukončuje Vladimír Velčovský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz