Bouřka ve Slavii! Končí Punčochář a bratři Doležalové, přicházejí posily

Foto: Michal Káva, hc-slavia.cz

4. listopadu 2015, 16:27

Marek Hedbávný

Po nelichotivé bilanci v podobě pěti porážek z posledních šesti zápasů se vedení Slavie rozhodlo udělat řez sestavou. Ten odnesli Jiří Doležal i jeho mladší bratr Tomáš. Smlouva byla ukončena také zkušenému obránci Petru Punčochářovi. Na hostování do Ústí nad Labem pak odchází junior Tomáš Andres. Mezery v sestavě zacelí Milan Mikulík, Zdeněk Kubica a Tomáš Andrlík.

Nový fanshop

V první čtvrtině soutěže byla Slavia dominantním týmem. V rozmezí pátého až třináctého kola nepoznala porážku a vyhrávala vysokými rozdíly. Od té doby se však mnohé změnilo. Pražané nestačili na Kladno a České Budějovice, tedy největší vyzyvatele v boji o postup do baráže. Prohráli i s dalšími týmy z horní poloviny tabulky - Prostějovem a Třebíčí.

Reakce na herní a výsledkovou krizi na sebe nenechala dlouho čekat.

Slavii opouští hráči, kteří nenaplnili očekávání: Petr Punčochář, předsezonní akvizice z Českých Budějovic, třicetiletý srdcař Jiří Doležal (letos 1+2), jeho sourozenec Tomáš (2+4) a rovněž Jan Veselý, který letos nastupoval výhradně ve druhé lize. Všichni jmenovaní si hledají angažmá. Na hostování do konce sezony, nicméně s možností návratu zpět na konci ledna, odešel Tomáš Andres. Konkrétně do Ústí nad Labem, kde by měl dostat více prostoru. Pomůže mu změna adresy k účasti na juniorském mistrovství světa?

Opačným směrem, tedy ze Slovanu do Prahy, zamířil kmenový hráč Mladé Boleslavi Zdeněk Kubica, jenž má s první ligou hromadu zkušeností. Devětadvacetiletý forvard se v kabině Slavie opět setká s Milanem Mikulíkem, bývalým spoluhráčem z Bruslařského klubu. Mikulík, 34letý bojovník, zahájil letošní ročník v běloruské nejvyšší soutěži.

Další posilou, tentokráte do defenzivy, se stal mladý Tomáš Andrlík, který se po dvou sezonách v zámořské WHL vrátil do Plzně. Z ní má nově vyřízeny střídavé starty do WSM Ligy. 

Pomůže Slavii průvan v sestavě k lepším výkonům?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz