сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Bramboračka! Olomouc vetovala rozhodčího po vyhroceném zápase

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

Dvě bitky, 100 trestných minut a těsný triumf Mory. Nedělní klání na Hané bylo rozhodně zajímavé: domácí se snažili odčinit páteční debakl 1:8 proti Litvínovu, což se jim povedlo. Po utkání pak Mora vetovala hlavního rozhodčího Romana Mrkvu.

„V této sezoně rozhodoval naše utkání nepřesně už několikrát, včera však předvedl naprosto neprofesionální výkon s řadou chyb,“ popisuje generální manažer Erik Fürst na facebookové stránce klubu.

„Výraznou měrou přispěl k tomu, že se ze šlágru kola mezi šestým a pátým týmem tabulky stala bramboračka, po které byli právem naštvaní hosté z Plzně, my i naši skvělí fanoušci,“ dodal Fürst.

„Výraznou měrou přispěl k tomu, že se ze šlágru kola stala bramboračka.“

Po zápase navíc Mrkvu slovně urážel u šatny rozhodčích, což stojí v zápise o utkání. „Tady si už nezapískáš," měl Fürst mimo jiné zmínit.

Vyhrocený duel skončil špatně pro útočníka Olomouce Michala Kunce, který už ve 3. minutě byl nedovoleně faulován Markem Baránkem. Bek Plzně vyfasoval hned pětiminutový trest a už si nezahrál.

Ovšem Kunc, který má podstoupit operaci, má podle všeho po sezoně…

V první třetině rozdali rozhodčí devět trestů. Dokonce došlo na bitku mezi Davidem Škůrkem a Samuelem Bittenem.

„On má takové jméno, že se rád porve,“ poukázal Jan Káňa na kanadského útočníka. „Škůra (David Škůrek pozn. red.) mu ukázal, že mezi sebou máme taky takové kluky. Nás to nastartovalo,“ všiml si.

Celkově bylo napočítáno 100 trestných minut…

„Je to hodně. To se jen tak nevidí, naposledy asi doma s Hradcem, to bylo podobné. Ale takových zápasů jsem zatím moc neodehrál,“ měl jasno obránce Lukáš Mareš.

„To se jen tak nevidí. Takových zápasů jsem zatím moc neodehrál.“

Utkání o páté místo zvládla Olomouc 3:2 a napravila tak páteční zmar, kdy prohrála s Litvínovem 1:8.

„Po posledním zápase jsme potřebovali naskočit a zaměřit se na začátek zápasu. Chtěli jsme to divákům vrátit a chtěli jsme jednoznačně vyhrát. První třetina měla parametry play off, bylo tam hodně soubojů i bitka,“ popisoval olomoucký asistent trenéra Boris Žabka.

„Paradoxně je to lepší než se trápit, že se prohrálo po střele v poslední vteřině,“ vrátil se k prohře 1:8 Káňa, který posbíral proti Plzni dvě asistence.

„My jsme věděli, že to v pátek nebylo dobré. Otočili jsme a nastoupili úplně jinak. Doufám, že to bylo vidět.“

Bylo. Mezi střelce se ve druhé třetině zapsal i Lukáš Mareš, když ve svém 31. utkání v Tipsport extralize poprvé skóroval v české nejvyšší soutěži.

„Radost to je velká, více ale těší tři body. Jsem rád, že mi to konečně spadlo a nemusel jsem čekat čtyři roky jako v Jihlavě v první lize,“ pousmál se 23letý odchovanec Dukly.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz