Brankář Lukáš míří ke slovenskému mistrovi, posílí Banskou Bystrici

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

20. června 2017, 19:30

Václav Jáchim

Dlouho usiloval o pozici prvního gólmana u některého extraligového klubu, Jan Lukáš se nakonec dočkal v Mladé Boleslavi. Během minulé sezony chytal za Středočechy 38 utkání v nejvyšší soutěži, předčil Fina Tuomase Tarkkiho, posléze ale dostal důvěru Brandon Maxwell - i vinou toho, že Lukáše potkaly zdravotní potíže. A někdejší gólman Olomouce, Lva, Kladna či Sparty musí začínat zase znovu.

Progresivní brankář koketoval s pokračováním na tuzemských kluzištích, nakonec ale poprvé v kariéře míří do zahraničí. "Honza se dohodl na spolupráci s Banskou Bystricí. Jsme domluveni na příští ročník, byla podepsána smlouva. Pro Honzu je to velká výzva, moc se na ni těší," říká Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která olomouckého odchovance zastupuje.

Lukáš měl v závěru uplynulé sezony dost smůlu. Nejen, že ve městě aut přišel o pozici v bráně vinou kvalitního nástupu Maxwella. Bývalý brankář Sparty zápasil s únavovým syndromem a byl dlouho na marodce. "Teď už je ale Honza v pořádku, všech potíží se zbavil a naplno trénuje. Je připraven chytat," potvrzuje Sivek.

Podle jeho slov bylo jednou z variant další působení v Tipsport extralize. "Během sezony se ozvala Mladá Boleslav, vinou dalších okolností to pak ale dopadlo jinak. Honzovi skončila smlouva, v extralize vlastní jeho práva Sparta. Zájemci by se našli, ale vzhledem k tabulkovému odstupnému vyhrály jiné varianty. A Lukáš se nakonec rozhodl pro Slovensko," popisuje.

Banská Bystrica v dubnu vybojovala mistrovský titul, což je největší klubový úspěch. Krátce poté se rozloučil americký brankář Jason Bacashihua, který odešel do Asijské ligy, Andrej Košarišťan přesídlil do Liptovského Mikuláše. Smlouva skončila jinému zámořskému gólmanovi Nathanu Lawsonovi, na soupisce je teď z maskovaných mužů pouze mladý Slovák Daniel Gibl.

Lukáš by  měl tudíž dostat patřičný prostor. "Banská Bystrica měla o Honzu značný zájem, hledala kvalitního gólmana s potenciálem i zkušenostmi z dobré soutěže. Honzu to oslovilo. Bude nastupovat za slovenského mistra, okusí Ligu mistrů. Na Slovensku si může říci o pozornost a posléze se třeba vrátí zase do naší nejvyšší soutěže. Nové angažmá je pro něj novou příležitostí," uzavírá Michal Sivek.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz