Brankář na Američany? Je jasno! Trenéři ukázali na Pavla Francouze

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

17. května 2018, 15:03

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Čeští trenéři až do poslední možné chvíle tajili jméno brankáře, který se ve čtvrtfinálové bitvě postaví hvězdným Američanům. Šlo o součást taktiky, chtěli zámořskému sokovi alespoň trošku znepříjemnit přípravu na klíčový zápas turnaje. Nyní už je jasno, trenérský štáb ukázal na Pavla Francouze!

Nový fanshop

Čeští gólmani už nějaký ten čas dobře věděli, kdo půjde do branky, ale veřejnost mohla dosud jen tipovat. "S dovolením to zatím neprozradím. Nechceme soupeři dávat jasného gólmana, na kterého se mohou připravit. Ať se chystají na oba," usmíval se po středečním tréninku v Kodani hlavní trenér Josef Jandač.

Horák: Všechno v pohodě, až na tu dlouhou cestu

Sdílný nebyl v tomto ohledu o den později v Herningu ani jeho asistent Jiří Kalous. "Gólmani to ví, ale nechceme nic prozrazovat," povídal. Volba nakonec padla na Pavla Francouze, který na letošním MS v Dánsku zapsal samá vítězství. Nad Slováky, Švýcary, Bělorusy a Rakušany. Udrží si vítěznou sérii i proti USA?

Jaškin: Led tady vypadá trochu lépe než v Kodani

Zápas v herningské Jyske Bank Boxen startuje v 16:15. Češi do něj vstoupí v prakticky stejném složení jako v posledním utkání ve skupině proti Rakousku, jen v obraně vystřídá Adam Polášek Jakuba Krejčíka. "Všichni jsou jinak v pořádku. Hrát budeme na sedm beků a třináct útočníků," líčil po rozbruslení Kalous.

Sestava českého národního týmu na čtvrtfinále s Američany:

Francouz – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Jordán, Polášek – Řepík, Faksa, Červenka – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec, Chytil – Kousal.

Foto: Luboš Vácha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz