Brankář Patera se loučí s Motorem. O víkendu vyrazí k přípravě do zámoří

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Kádr českobudějovického Motoru opustí Jiří Patera. Talentovaný brankář končí misi na jihu Čech, o víkendu vyrazí do zámoří, kde se bude chystat na start sezony. Vedení aktuálně posledního klubu TELH o tom informuje na sociálních sítích.

Partneři Českého hokeje

Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter mají Jiřího Pateru k dispozici už jen pro dnešní utkání v Liberci, pak se účastník mistrovství světa osmnáctiletých 2017 i šampionátu dvacítek o dva roky později rozloučí.

Jednadvacetiletý pražský rodák, který vyrůstal ve Slavii, sice nebyl pozván na hlavní kemp Vegas Golden Knights, s klubem má ovšem smlouvu a zástupci organizace počítají s českým gólmanem pro působení na farmě.

Nižší zámořská AHL by měla odstartovat 5. února, předcházet tomu budou tréninkové kempy. Vzhledem k opatřením vůči koronaviru musejí hráči po příletu absolvovat povinnou karanténu. Jak uvedli představitelé Motoru, Patera odlétá do Spojených států v sobotu 9. ledna.

Brankář Motoru Jiří Patera zítra odlétá do USA, kde se bude připravovat na start zámořských soutěží. Do kempu ho povolal...

Zveřejnil(a) HC Motor České Budějovice dne Pátek 8. ledna 2021

S českobudějovickým Motorem se rozloučí po dnešním utkání pod Ještědem, v Tipsport extralize má prozatím bilanci 14 utkání s úspěšností zásahu 89 procent a průměrem 3,44 obdržených branek na zápas.

Ačkoli hokejistům Českých Budějovic patří v nejvyšší soutěži poslední příčka, Jiří Patera si v brance vedl dobře. V konkurenci Marka Čiliaka a Jana Strmeně dostal prostor a poprvé v kariéře chytal tuzemskou nejvyšší soutěž. Naděje Vegas předtím působila v zámořských juniorských USHL a WHL.

Kádr Madeta Motor České Budějovice

Brankáři:
Marek Čiliak, Jiří Patera, Jan Strmeň, Marek Dvořák.

Obránci:
René Vydarený, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Ondřej Slováček, Jakub Suchánek, Šimon Kubíček, Ivan Lytvynov, Conor Allen, Ondřej Kachyňa, Václav Svach.

Útočníci:
Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, Miroslav Forman, David Gilbert, Miroslav Holec, Vít Christov, Miroslav Indrák, Vít Jonák, Václav Karabáček, Albert Michnáč, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Adam Raška, Matěj Toman, Matouš Venkrbec, Gabin Ville, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz