Brankářská posila Rytířů: Kladno je dobrá volba, hned jsem měl jasno

Štěpán Lukeš | Foto: hc-kladno.cz

Brankář Štěpán Lukeš mezi sezonami znovu změnil své působiště – z brněnské Komety se přesunul ke kladenským Rytířům, kde vytvoří dvojici s Adamem Brízgalou. Jde už o jeho pátou extraligovou štaci.

„První konverzace začaly probíhat už koncem sezony a po úspěšné baráži se dotáhly všechny potřebné věci. Od doby, co se Kladno ozvalo, jsem ho měl v hlavě,“ přiznává 28letý gólman v rozhovoru pro klubový web.

V podstatě hned tak měl jasno o tom, že se Rytířům upíše. „Agent mi dal vědět, že by byla taková možnost a já byl rozhodnutý. S manželkou jsme si řekli, že to bude dobrá volba. Na novou destinaci se těším, budu to mít i blíž k domovu,“ kvituje kadaňský rodák.

V extralize debutoval už v jednadvaceti letech v dresu Chomutova, během dalších sezon si v nejvyšší soutěži zachytal v Hradci Králové, Karlových Varech a v Brně. Celkem má na kontě 160 extraligových startů, další přidá na Kladně.

„S manželkou jsme si řekli, že to bude dobrá volba. Na novou destinaci se těším, budu to mít i blíž k domovu.“

„Atmosféra uvnitř kabiny je velice dobrá. Všichni jsme dobře naladěni a doufám, že takhle budeme pokračovat,“ přeje si nová kladenská posila, která si musí zvykat na jiné prostředí v čele s novými spoluhráči.

„Kluky jsem moc neznal. Byl jsem s Radkem Smoleňákem v Hradci Králové, ale jinak jsme se s ostatními potkávali jako soupeři. Když však takhle přijdete do nové kabiny, tak vám stačí pár dnů. Všichni jsme tu na stejné vlně, takže není vůbec problém se dobře poznat,“ hlásí nový parťák Adama Brízgaly.

„Atmosféra uvnitř kabiny je velice dobrá. Všichni jsme dobře naladěni a doufám, že takhle budeme pokračovat.“

„Na spolupráci s ním se těším, stejně jako na trenéra brankářů Radka Jirátka. Doufám, že našemu týmu celá ta společná práce ponese ovoce,“ věří Štěpán Lukeš, který už při polykání tréninkových dávek na suchu vyhlíží návrat na led.

„Příprava je hodně náročná. Pauza mezi sezonami velice dlouhá, takže už se nemůžeme dočkat, až se vrátíme zpátky na led. Začátky jsou vždycky těžké, takže bude super, až konečně obujeme brusle a dostaneme se do toho,“ potvrzuje gólman, který má na kontě také sedm reprezentačních startů.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz