Brankoviště dvacítky? Obrovská konkurence, tvrdí Zajíček a vyhlíží extraligu

Foto: Jan Švarc, hcverva.cz

Během letního drilu s áčkem Litvínova vyrazil Šimon Zajíček na reprezentační kemp brankářů do Rokycan, kde se opět potkal se svým bývalým parťákem Lukášem Paříkem. Nyní už je zpět na severu Čech, kde z pozice trojky vyhlíží nadcházející sezonu.

Chance liga na Hokejka TV

Jako již tradičně se v polovině července sešla téměř čtyřicítka mládežnických brankářů na kempu v Rokycanech, kde opět absolvovali pestrý program. „Kemp byl super a moc jsem si ho užil,“ vypaluje Šimon Zajíček.

„Měli jsme každý den dvakrát led a dvakrát suchou plus rozcvičky. Ke konci už to bylo docela náročné, ale všichni jsme to zvládli,“ pokyvuje litvínovský gólman, který měl výhodu, že na sobě neměl výstroj s bruslemi po hodně dlouhé době poprvé. „Naštěstí jsem byl už před kempem párkrát na ledě, takže to pro mě nebyl takový nezvyk,“ říká.

Že je hokej o detailech, už je v podstatě axiom, u brankářů, kde rozhodují často i milimetry, to platí obzvlášť. „Projížděli jsme různá cvičení, při kterých nám trenéři radili už jenom v takových detailech, protože každý máme nějaký svůj styl. Byly to ale velmi užitečné rady, které mě určitě posunou dál,“ ví Zajíček.

„Trenéři nám radili už jenom v takových detailech, protože každý máme nějaký svůj styl.“

Jedním z nejzkušenějších maskovaných mužů na kempu byl Lukáš Pařík, který byl v minulém draftu nejlépe taženým Čechem, má za sebou výbornou sezonu ve Western Hockey League i starty na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Od něj se mohli učit ti nejmenší i stejně starý bývalý parťák od Bílých Tygrů.

„S Pářou jsme byli celý kemp na ledě spolu ve dvojici, protože jsme spolu chytali v Liberci a známe se už nějakou dobu. Máme odlišný styl, protože Pářa chytá v zámoří na menším hřišti, ale sledoval jsem ho u každého cvičení. Myslím, že je to skvělý gólman,“ chválí kamaráda.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na čtyřicítku brankářů od patnácti do devatenácti let dohlíželo devatenáct koučů, mezi kterými nechyběl ani Ondřej Pavelec, ten může svým svěřencům předávat velkou řadu zkušeností. „Ondra byl skvělý trenér, ale myslím, že to byli všichni. Dával nám rady do určitých situací a říkal, jak by je řešil on,“ vypráví Šimon Zajíček.

Rady od zlatého a bronzového medailisty z mistrovství světa neposlouchají mladí gólmani každý den, takže o to cennější přítomnost Pavelce je. „Snažil jsem se jako rady plnit, protože přece jenom Ondra chytal na té nejvyšší úrovni a jeho rady byly hodně přínosné,“ děkuje na dálku.

„Konkurence je obrovská, ale tak to má být. Všichni kluci jsou skvělí charakterem i na ledě jako gólmani.“

Kromě cenných rad mohli brankáři získat i porovnání se svými konkurenty v jednotlivých kategoriích, přičemž Zajíček patří do té nejstarší, ve které se bojuje o nominaci na mistrovství světa pro hráče do dvaceti let.

„Konkurence je obrovská, ale tak to má být. Všichni kluci jsou skvělí charakterem i na ledě jako gólmani. Myslím, že gólmani na mistrovství jsou tak nějak daní, takže šanci moc velkou nemám, ale kdybych se tam dostal, chtěl bych předvést co nejlepší výkony a užít si to,“ přemýšlí. Na aktuální akci proti Slovákům vyrazila dvacítka s Paříkem, Janem Bednářem a Nickem Malíkem.

Foto: Jan Švarc, hcverva.cz

I proto si klade aktuálně litvínovská trojka do nadcházejícího ročníku jiné cíle. „Hlavní je odchytat co nejvíce zápasů v seniorském hokeji, snad se to povede, doufám v to. A celkově udělat co nejvíce dobrých zápasů,“ připouští junior, jenž se v kádru Vervy zařadil vedle Denise Godly a Davida Honzíka. „Je to samozřejmě skvělé, ale je přede mnou ještě spousta práce,“ uvědomuje si.

S A-týmem strávil devatenáctiletý maskovaný muž i letní dril pod vedením nového kondičního trenéra Petra Švehly. „Abych se přiznal, letní moc nemusím, ale tahle byla super, bavila mě a moc jsem si ji užil. Jsem rád, že mě chlapi v áčku mezi sebe vzali bez problémů,“ libuje si.

„Letní přípravu jsme měli rozdělenou na tři fáze a každý týden bylo vidět, že se všichni zlepšují a sílí. Myslím, že jsme to všichni odmakali, teď už stačí jen si to přenést na led,“ nabádá Šimon Zajíček, jenž má rád posilovnu a trénování odrazové síly. „Asi jako každý gólman nemusím běhání na vytrvalost, ale je to potřeba,“ uzavírá.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz