Bratislava a syn? Ideální scénář, hlásí Bartošák. Bojuje o co nejlepší pozici

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Počátkem týdne se zapojil do přípravy, dnes večer bude Patrik Bartošák na srazu ve Znojmě, kde národní tým rozbije další základní tábor. Gólman Vítkovic se zúčastnil loňské olympiády, atmosféru šampionátu ovšem zatím nezažil. „Budu bojovat o co nejlepší pozici v týmu. Uvidíme, jak to dopadne," hlásí.

Kromě něj jsou mezi třemi tyčemi k dispozici také Jakub Kovář a Marek Langhamer. Extraligové play off chytá Šimon Hrubec, dorazit může některý z českých brankářů v NHL. Bartošák tohle dobře ví, ale nijak se tím nezabývá. V sezoně odvedl reprezentaci spoustu poctivé dřiny, totéž platí i během dlouhé přípravy na mistrovství světa.

Už trošku odeznělo zklamání po čtvrtfinálové sérii s Třincem?
Srovnal jsem se s tím a přehoupl přes to. Mám doma těhotnou přítelkyni, takže zapomenout na konec s Vítkovicemi nebylo zase tak těžké.

Kdy se má váš první potomek narodit? Bude to syn, nebo dcera?
Bude to kluk. Měl by přijít na svět začátkem května, takže kdybych se dostal do užší nominace na mistrovství světa, budu se chtít s trenéry domluvit, abych mohl odjet k porodu. Startovat na šampionátu, a ještě být u porodu – to by byl ten nejideálnější scénář. To ale strašně předbíhám. V reprezentaci  se to bude odvíjet od mých výkonů v přípravných zápasech. Udělám všechno, aby to přesně takhle dopadlo.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Řada hráčů by se kvůli očekávání potomka z mistrovství světa omluvila, což je pochopitelné. Vy jste takhle neuvažoval?
Volal jsem si s trenérem gólmanů reprezentace Zdeňkem Orctem a bavili jsme se, co by kdyby. Shodli jsme se, že nejlepší pro všechny by bylo, abych přijel, odmakal si to a zabojoval o místo na mistrovství. Neměl jsem důvod se omlouvat. Kdyby se náhodou doma něco dělo, určitě bych se s trenéry domluvil.

Hodně jste s partnerkou probírali jméno dítěte?
U chlapeckého jména jsme měli hned jasno. Horší to bylo u dívčího, kde jsme se neshodovali. Naštěstí jsem to zařídil tak dobře, že jsme se ani nemuseli dlouho hádat (směje se). Bude to Damián, ve spojení s příjmením Bartošák se nám to zalíbilo.

Chtěl byste z něj mít jednou hokejistu?
Rozhodně ho do toho nebudu nutit. Vím, jak je v dnešní době těžké pustit se do hokeje. Uvidíme, co si nakonec zvolí.

Půjde s blížícím se termínem porodu sladit otcovskou nervozitu s hokejovými povinnostmi?
Vůbec nevím. Čekáme první dítě, takže nemám žádné zkušenosti. Těžké to asi bude, ale myslím, že trenéři reprezentace jsou rozumní a budou mít pochopení, kdyby se mi něco kvůli nervozitě nepodařilo.

Přítelkyně bude rodit v Ostravě, kde žijete?
Řekl bych, že ano. Přítelkyně během mého pobytu u reprezentace bude bydlet u svých rodičů, odkud to je blíž do Olomouce. Tak uvidíme, kam se nakonec narychlo pojede (usmívá se).

A netlačí na vás, abyste s ní raději zůstal doma a boj o šampionát zrušil?
Ona chápe, že reprezentovat chci, že to je i má určitá povinnost. Ví, že kdyby se náhodou něco stalo, přijedu za ní domů a budu k dispozici.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Máte po náročné sezoně v extralize dost chuti a mentální energie na hokej?
Mám - a strašně jsem se na reprezentaci těšil, protože to byla zase změna. Ve Vítkovicích si člověk užívá, že hraje pro svůj tým a je doma. Nároďák je však něco jiného.

Starty za něj přibývají pomalu, což se gólmanům stává. Vy jich máte šest, je důležité zůstat trpělivý?
V Česku máme strašně moc gólmanů, kteří by za reprezentaci mohli chytat. Jenom po Evropě jich je několik opravdu výborných. Nemůžu počítat s tím, že když jsem si už v reprezentaci odseděl dva tři roky, tak teď budu chytat jeden zápas za druhým. Jsem trpělivý a neřeším, kolik mám na svém kontě startů. Bojuju, abych dostal další.

Vzal byste účast na mistrovství světa, i kdybyste měl jet jako gólman číslo tři?
To uvidíme. Vždycky bojuju o nejlepší pozici, ale určitě budu rád za jakoukoli.

Spíš to bylo myšleno tak, zda by vás v tom případě víc nelákalo zůstat doma s nově narozeným synem.
Otázka to určitě je, ale mistrovství je ještě daleko. Budeme to s trenéry brát týden od týdne. Scénářů s gólmany, kteří by se mohli připojit k reprezentaci, je strašně moc. Stát se může spousta věcí.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz