Brejčák urážel zesnulou maminku soupeře. To je vrchol! soptil kouč Slovanu

Foto: hc05.sk

23. září 14:41

Václav Jáchim

Mezi mantinely občas padne leccos. Nadávky, provokace, nějaká ta peprnější hláška, která má soupeře psychicky rozhodit. Nedělní utkání slovenské nejvyšší soutěže mezi Slovanem Bratislava a Banskou Bystricou ale přineslo nechutnost: hostující obránce Ján Brejčák (na snímku) měl urážet maminku Tomáše Ziga, která před dvěma lety zemřela.

HokejkaTV

Jak informuje deník Šport, k události došlo v emotivním závěru utkání, které Banská Bystrica nakonec vyhrála 3:1. Ján Brejčák a Tomáš Zigo dostali necelých pět minut před koncem třetí třetiny tresty do konce zápasu za nesportovní chování.

Oba soupeři se pustili do potyčky při vyloučení hostujícího Bartánuse. Brejčák na ledě něco Zigovi povídal, načež bývalý útočník Mountfieldu či Slavie vystartoval a soupeře fyzicky napadl. Brejčák podle uvedeného zdroje nepřestával s urážkami ani při cestě na trestnou lavici.

Rozhodčí měli hodně práce, aby Ziga dostali na trestnou lavici, on i Brejčák posléze obdrželi dostali trest do konce utkání a museli do kabin. Příčinou Zigovy ostré reakce měla být skutečnost, že Brejčák urážel jeho zesnulou maminku. „Nechci se k tomu vyjadřovat, vyřeším si to osobně. Pobavíme se jako chlapi a kamarádi. Byly tam emoce... Za to, co jsem mu řekl, se hluboce omlouvám," uvedl později Brejčák.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Po utkání plály emoce také v útrobách Zimního stadionu Ondreje Nepely, podle Športu byl hodně vytočený i jindy klidný dlouholetý kustod domácích Samuel Petráš, který ve vzteku o všem řekl médiím v mixzóně. Na tiskové konferenci pak informaci nepřímo potvrdil kouč domácích Roman Stantien: „Vím, co Brejčák Zigovi řekl, nebudu to komentovat. Jána mám rád, ale to, co předvedl, je vrchol! Tohle se nedělá," upozornil.

Zápas bývalého účastníka KHL a jarního vítěze play off slovenské nejvyšší soutěže byl hodně vypjatý. A to od úvodních minut. „Občas mi to připomínalo MMA," zmínil Stantien. Přestřelka a potyčka mezi Brejčákem a Zigem patrně skončí před disciplinárkou. Jak uvedl server hokej.sk, zklamaný Zigo se k události po utkání nebyl schopen vyjádřit.

Duel měl náboj i proto, že se řada protivníků dobře zná. Zigo loni hrál právě v Banské Bystrici, někdejší litvínovský bek Brejčák pro změnu v minulosti nastupoval za Slovan. Domácí událost naštvala, někteří se ji ale snažili brát s nadhledem. „Jáno tam měl víc takových situací, kdy píchal a sekal naše hráče. Trochu se to pak vyostřilo, ale myslím, že to nebude nic dramatického. Každý máme své úkoly, já také nejsem andílek," dodal závěrem pro Šport domácí útočník Tomáš Matoušek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz