Bříška chce s Kobrou postup. Proč po deseti letech odešel z Jablonce?

Foto: Petr Zbranek, hcvlci.cz

Jedna z největších druholigových hvězd má nové působiště. Kamil Bříška bude od letošního ročníku nastupovat za Kobru Praha.

Chance liga na Hokejka TV

Co vás vedlo k přestupu do Kobry Praha?
S prezidentem klubu panem Šebou jsem byl v kontaktu již od minulé sezony. Měl o mě velký zájem. A když letos v Jablonci skončil pan Cinibulk, tak jsem se rozhodl pro změnu. 

Rozhodlo, že do pražského celku odchází i vaši spoluhráči Lukáš Tondr a Tomáš Plíhal?
Určitě. S Lukášem spolu hrajeme už od malička a Tomáš k nám letos úžasně zapadl. S klukama se nám bodově dařilo a těším se, že na to znovu navážeme. 

Neberete přestup jako krok zpátky? S Vlky se vám v posledních letech velmi dařilo, několikrát jste hráli kvalifikaci o první ligu.
Jako krok zpátky tento přestup neberu, protože jde o přesun v rámci soutěže. Na letošní sezonu má Kobra velké ambice. V Jablonci se postup do první ligy bohužel nepovedl, ale na Kobře se povést může... 

„Na letošní sezonu má Kobra velké ambice."

Letos jste nečekaně vypadli s Mostem hned ve čtvrtfinále. Co sérii rozhodlo?
Neprospělo nám, že jsme měli ke konci základní části již jisté místo v play off. Poslední zápasy se nehrály na sto procent. Stejným způsobem jsme nastoupili do play off, kde jsme zaostávali v bojovnosti a tvrdosti. Tato série neměla moc společného s hokejem, jak už to v této části soutěže bývá. Most na nás byl lépe připravený.  

Na co budete za deset let v jabloneckém klubu nejraději vzpomínat?
Na skvělou partu, která uměla táhnout za jeden provaz, a na tři kvalifikace o první ligu. 

Do Prahy přicházíte jako hvězda druhé ligy, minulý rok jste opět posunul svá bodová maxima. Myslíte, že dokážete unést velká očekávání?
Myslím, že se vše bude odvíjet od týmového úspěchu. Pokud se bude dařit týmu, myslím, že se bude dařit i mně. Tlak určitě bude, ale zatím si nic nepřipouštím. Letos mám tvrdší letní přípravu, vše se ukáže až na ledě. 

„Tlak určitě bude, ale zatím si nic nepřipouštím."

Jak se nyní změní váš hokejový život?
Zatím se asi nezmění. Bydlím pořád v Mladé Boleslavi, na dojíždění je to srovnatelné. I moje týmová úloha by měla být stejná jako v Jablonci.   

Kobra letos bude hrát skupinu Střed. Těšíte se například na souboje s čínským týmem Golden Dragon?
Určitě se těším na nové soupeře. Pro mě osobně je dobré nehrát pořád se stejnými týmy. Na čínský klub se těším, ale vůbec nevím, jak bude vypadat jejich hra. 

Jaké s klubem máte cíle?
Dostat do play off a hrát divácky atraktivní hokej. Bude taky záležet na tom, jaká bude parta a jak si sedne tým. Od vedení mám informaci, že chtějí hrát o nejvyšší příčky. 

„Od vedení mám informaci, že chtějí hrát o nejvyšší příčky."

Do startu soutěže zbývají ještě dva měsíce. Jak si užíváte volno?
Velkou část volných dní trávím s rodinou, byli jsme u moře a jezdíme po výletech. Ve zbylém volném čase se připravuji na sezonu, letní příprava je v plném proudu a za pár týdnů jdeme na led.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz