Bříška dál překonává své hranice, má už 80 bodů: Hezky se na to kouká

Foto: Facebook Fanoušek HC Kobra Praha

1. února 2020, 16:49

Ondřej Mach

Ve třetí nejvyšší soutěži byste za poslední léta marně hledali větší hvězdu než Kamila Bříšku. Produktivní útočník v létě zaujal přestupem do ambiciózní Kobry a v aktuálním ročníku opět překonává svá bodová maxima.

O Kapku lepší hokej

V poslední době se Kobra propadla tabulkou, přišly i nepříjemné porážky s Pískem nebo českobudějovickým David servisem. Co za tím vidíte?
Určitě to byly zbytečné ztráty bodů, hlavně s Pískem, který nám jich sebral sedm. David servis má pár zkušených hráčů a doplněný tým o mladé kluky z Motoru, přesto bychom tyto celky měli porážet. 

Je tedy ambicí klubu stále skončit do druhého místa? Ztráta na Příbram momentálně činí sedm bodů.
Být do druhého místa je určitě naším cílem a myslím si, že to není nějak nereálné. V naší skupině jsou dost vyrovnané týmy. Otázkou je, jestli je vůbec výhoda jít rovnou do semifinále a začít s týmem, který už bude v play off rozehraný a bude v zápasovém tempu. 

S čím tedy do vyřazovací části půjdete?
Do play off chceme nastoupit s úplně jiným nasazením, než teď hrajeme ve skupině. Letošní cíl je dostat se do baráže o první ligu a poměřit síly s nejlepšími týmy druhé ligy.

„Letošní cíl je dostat se do baráže o první ligu a poměřit síly s nejlepšími týmy druhé ligy.“

Jak jste po změně působiště spokojený vy osobně?
Přirovnal bych to k začátkům v Jablonci. Super parta, kvalitní mužstvo, jen nám občas chybí víc zkušeností. Dokážeme za tři minuty ztratit zápas, a to by se týmu, který chce do baráže, nemělo stávat.

V čem přestup ovlivnil váš hokejový život?
Bude to víceméně všude stejné. Po práci jdu na trénink, případně na zápas. Každou volnou chvilku se snažím být s přítelkyní a se synem. 

Foto: hckobra.cz

Z osobního hlediska se vám velmi daří, znovu přepisujete svoje čísla z předchozích let...
Určitě se na to hezky kouká. Velkou zásluhu na tom má Lukáš Tondr, se kterým už můžu hrát v podstatě naslepo. Vždy záleží na celé lajně, jak si to sedne. Momentálně bych klidně pár bodů vyměnil za body pro tým. (usmívá se)

Sledujete na dálku váš souboj o nejlepšího střelce s kolínským Davidem Šafránkem?
Na střelce úplně nekoukám, ale body sleduju. To bych lhal, kdybych řekl, že ne. Druhý rok už spolu máme takový menší souboj. Kluci v kabině mi po zápase hned hlásí, kdo měl kolik bodů. Přeju mu, ať mu to pořád střílí, jen proti Kobře by mohl polevit.

„Na střelce úplně nekoukám, ale body sleduju. To bych lhal, kdybych řekl, že ne.“

Otázka na toto téma padla už posledně, ale stejně se musím zeptat znovu. Nedostal jste nějaké nabídky z vyšších soutěží?
Dostal. Jak z Čech, tak ze zahraničí. Momentálně jsem ale hráč Kobry. S vedením jsme si dali na začátku sezony nějaký cíl. Ten já i celý tým budeme chtít splnit.

Z Kobry v průběhu ročníku odešel váš spoluhráč Tomáš Plíhal, nyní ohlásil přestup do Německa. Co si o tom myslíte?
Tomášovi do hlavy nevidím, ale je škoda, že už druhý rok místo play off v Česku odchází do Německa. Jak pro klub, tak pro diváky. 

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Neuvažoval jste také o návratu na sever?
Ne. Mám tam spoustu kamarádů, se kterými bych si určitě ještě někdy rád zahrál, ale nové vedení před sezonou nemělo ani tolik slušnosti, aby mi někdo zavolal. Momentálně jsem na Kobře, kde jsem spokojený. 

Zajímavostí na letošním ročníku druhé ligy bylo působení čínského týmu Golden Dragon. Vy jste Číně ve čtyřech utkáních nasázel hned čtrnáct branek, jak se vám proti ní hrálo a co si o projektu myslíte?
Co k tomu říct, určitě se během sezony zlepšovali a některé zápasy dokázali potrápit i favority. Víc by jim ale seděla krajská liga, tam by mohli hrát vyrovnanější zápasy.

„Od přítelkyně mám plnou podporu v tom, co dělám, se synem se snaží jezdit na každý zápas.“

Jaké před sebou máte plány do budoucna: ať už v hokeji nebo osobním životě?
Doufám, že před sebou mám ještě pár sezon. Od přítelkyně mám plnou podporu v tom, co dělám, se synem se snaží jezdit na každý zápas. Určitě nejsem typ člověka, co by měl naplánováno, co bude dělat za 5 let. Důležité je, že dělám to, co mě baví a ve volném čase můžu být právě se svou rodinou. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz