Brněnský kat Myšák: Semkli jsme se a na ledě to bylo vidět

Jan Myšák | Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

13. září 2019, 21:10

Ondřej Mach

Litvínov první utkání v novém ročníku Tipsport Extraligy zvládl na výbornou, na domácím ledě přetlačil silnou Kometu 2:1. Vítěznou branku zápasu vstřelil ve 29. minutě litvínovský talent Jan Myšák, když zakončil pohlednou akci domácích do prázdné branky. Jak duel hodnotil?

partneři českého hokeje

Jaké bylo porazit jednoho z favoritů na titul hned v prvním zápase?
Je super, že jsme vyhráli. V prvním kole jsou všichni nahecovaní, snaží se udělat maximum. O to je lepší, že jsme vyhráli 2:1. Musím vyzdvihnout bojovnost celého týmu. Před zápasem jsme se semkli, řekli jsme si důležité věci a na ledě to bylo vidět. Navíc výborně chytal Jaro Janus. Ale musíme pokračovat dál. 

Kdo měl v kabině hlavní slovo?
Určitě Jirka Šlégr. Řekne to důrazně a my už víme.

Loni jste měli také výborný vstup do sezony, pak šly výkony dolů. Jak to letos změnit?
Kdo ví. Prostě chceme hrát lépe, než minulou sezonu a budeme pro to dělat maximum. Musíme se připravit na Plzeň a pak se dál snažit vyhrávat.

Byl jste u parádní akce při vítězném gólu. Jak se to zrodilo?
Musím pochválit celou lajnu. Obránce výborně nahrál Ríšovi Jarůškovi, ten přihrál Kašpimu a pak následovala milimetrová přihrávka na mě. 

V téhle trojici toho nemáte moc nahráno, přesto to vypadalo, že vám to společně funguje. 
Jsme spolu asi od půlky přípravy, ke konci přišel Ríša. Snažíme se hrát přímočarý hokej. Dneska to byl super týmový výkon a ten gól je k tomu skvělý. 

 

Jaká je pro vás Richard Jarůšek posila?
Je to důrazný útočník, dobrý před branku. Vidím to na tréninku, že se tam tlačí a v tom prostoru to odehraje.

Nemusel jste si zvykat na novou pozici centra?
Nechci říct, že je to úplně můj post. Každou sezonu jsem hrál jinde, někdy levé křídlo někdy pravé. Tenhle rok jsem začal na centru. Zatím mi to vyhovuje. Mám tam víc prostoru, dostávám víc puků. Ale je mi jedno, kde budu hrát. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz