Bronz s příchutí zlata! Lotyši slaví historickou medaili, USA smutní

Lotyšská radost po vstřelení vítězného gólu. Medaile!!! | Foto: Roman Kučera

Hokejisté Lotyšska slaví na letošním mistrovství světa historickou medaili! V souboji o bronz porazili USA 4:3 v prodloužení, drama v Nokia Areně rozsekl v čase 61:22 obránce Kristians Rubins.

Souboj poražených semifinalistů začal úchvatnou podívanou, první třetina nabídla hned čtyři góly. Houževnatí Lotyši díky trefám Robertse Bukartse a Janise Jakse dvakrát vedli, ale zámořský tým, respektive Rocco Grimaldi, pokaždé našel odpověď.

Vyrovnané skóre 2:2 vydrželo až do 47. minuty, pak Matt Coronato přiblížil Američany k bronzovým plackám. Jenže parta kolem trenéra Davida Quinna stejně jako o den dřív s Německem vedení neudržela. A v Tampere po roce končí bramborová.

Vše vzal do svých rukou obránce Kristians Rubins, který nejdřív pět minut před koncem základní hrací doby srovnal krok a následně už po 82 sekundách z prodloužení rozpoutal bílo-fialovou euforii, když podruhé v utkání prostřelil Caseye DeSmithe.

Lotyšssko i díky třem asistencím Rihardse Bukartse dopsalo velkou pohádku a senzačně slaví premiérovou medaili z mistrovství světa pro svou zemi. USA trošku smolně odjíždějí s prázdnou, když na turnaji po šedesáti minutách hry nenašly přemožitele.

USA – LOTYŠSKO 3:4 v prodloužení (2:2, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Grimaldi (Perunovich, Bjork), 20. Grimaldi (Perunovich, Coronato), 47. Coronato (Samberg, O'Connor) – 8. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Dzierkals), 17. Jaks (Rihards Bukarts, Indrašis), 55. Rubins (Ločmelis, Rihards Bukarts), 62. Rubins (Daugavinš, Jaks).
Rozhodčí: Hribik (Česko), Sewell (V. Británie) – Hautamäki (Finsko), Wyonzek (Kanada).
Vyloučení: 5:4.
Využití: 1:1.
Střely na branku:
29:25.
Diváci: 11 026.
Nejlepší hráči: Rocco Grimaldi – Oskars Batna.
USA: DeSmith – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino, A. Tuch – Eyssimont, O'Connor, Garland – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – Bjork. Trenér: Quinn.
Lotyšsko: Šilovs – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibulskis – Balcers, Abols, Daugavinš – Roberts Bukarts, Batna, Dzierkals – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Rihards Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Keninš. Trenér: Vitolinš.

Historický den, rok, dekáda... Celé Lotyšsko tohle potřebuje, slaví Freibergs

Závěrečný program MS 2023

Neděle 28. května – finále:
19:20 Kanada – Německo (Tampere)

Pozn.: Začátek utkání je uveden v českém čase, ve Finsku je o hodinu více.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz