Broš se po pěti letech vrací do Mladé Boleslavi. V jaké roli?

Foto: bkboleslav.cz

20. července 2020, 11:25

Adam Bagar

Bývalý útočník Michal Broš se po pěti letech vrací do Mladé Boleslavi, u Bruslařů bude působit jako trenér rozvoje a dovedností u mládežnických výběrů i A-týmu. Klub o tom informoval na svém webu.

„Vytvořili jsme novou funkci, která má v našich očích obrovský význam a důležitost, zvlášť v této době. Výchova vlastních hráčů musí být prioritou, a proto jsme rádi, že v tomto směru rozšiřujeme naše řady a k trenérovi bruslení a kondičním trenérům přidáváme další jméno,“ hlásí sportovní ředitel klubu Václav Nedorost.

„Michal má bohaté úspěchy coby hráč a mnoho zkušeností. Rozvoji a dovednostem se věnuje už několik let na svazové úrovni, takže věříme, že společně s ostatními trenéry v klubu pomůže hráčům posunout se zase na něco vyšší úroveň,“ dodává k návratu někdejšího vynikajícího útočníka a mistra světa z roku 2000.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Michal Broš získal na klubové úrovni šest titulů, dva ve Finsku při tříletém působení v Oulu a čtyři mezi tuzemskou elitou. Dvakrát slavil se Vsetínem i Spartou Praha, za kterou odehrál 11 sezon. Poslední dva roky své bohaté hráčské kariéry však strávil v Mladé Boleslavi, kam se nyní po pěti letech vrací jako trenér rozvoje a dovedností.

„Už delší dobu jsem komunikoval s Radimem Vrbatou, navíc jsem byl ve spojení i s Václavem Nedorostem. S oběma si výborně rozumíme a máme stejný pohled na český hokej. Minulou sezonu jsem sice měl rozjeté nějaké vlastní záležitosti, jež mě ohromně bavily a naplňovaly, ale když přišla nabídka z Boleslavi, neváhal jsem,“ líčí.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Broš se bude věnovat individuálním dovednostem u A-týmu i mládeže, zúčastnil se už také několika trenérských porad, aby měl o klubu co nejdřív dobrý přehled. „Těší mě, že mě do toho kluci od áčka a Petr Haken ihned zapojili. Mám díky tomu o prostředí klubu daleko větší přehled, než kdybych nastoupil až při přechodu na led.“

Dnes už 44letý olomoucký rodák se po konci aktivní hráčské kariéry věnoval trénování mládeže, dvě sezony mezi lety 2017 až 2019 pak působil i jako sportovní manažer pražské Sparty. Teď před Michalem Brošem stojí nová výzva v Bruslařském klubu, za který dřív sehrál celkem 111 utkání s bilancí 38 branek a 61 nahrávek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz