Brošovo loučení: Fanoušci Boleslavi i Sparty tleskali vestoje, děti plakaly

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

25. října 2015, 9:30

Adam Bagar

Kdy jindy, než při bitvě Mladé Boleslavi se Spartou, by se měl Michal Broš oficiálně rozloučit s bohatou kariérou. Zatímco v pražském celku strávil většinu svého hokejového života, v Bruslařském klubu zažil příjemné dvě sezony spojené s oslavami postupu do nejvyšší soutěže. Úvodní minuty pikantního klání tak patřily právě jemu. Slavnostní rozlučku, při které mu vyprodaná ŠKOENERGO Aréna několik minut aplaudovala vestoje, si maximálně užíval. "Běhal z toho mráz po zádech," hlásí Broš.

Jágr Chance liga

"Od doby, co jsem ukončil kariéru, to bylo vůbec první utkání, na které jsem se jel podívat. Jsem rád, že jsem se k tomu konečně dokopal a udělal si čas. Těšil jsem se," hlásí Michal Broš. Aby taky ne, když se střetly jeho dva nejoblíbenější mančafty a Středočeši mu navíc připravili slavnostní rozlučku s jeho kariérou. "Vůbec jsem nevěděl, co si mám představit," přiznává devětatřicetiletý bývalý reprezentant.

Jeho úspěšnou dráhu nejprve shrnul krátký vzpomínkový spot. "Ty obrázky jsem snad ani v životě neviděl. Asi to šlo přes manželku, ale nevěděl jsem, že existují," hlásí překvapený Broš, jenž měl po boku obě děti. "Vůbec jsem nečekal, že by mohli přijít. Těch dojmů jsem z toho měl opravdu hodně a všechno jsem nestihl ani pobrat. Bylo to velmi příjemné," říká bývalý střelec, jehož dle vlastních slov mrazilo.

"Problémů v mládežnickém hokeji je spousta, ale věděl jsem, do čeho jdu."

"Ale dojatý jsem nebyl, nerad sám sebe dojímám, nebaví mě to. Navíc ze vzpomínek moc nežijete. Spíše to byl příjemný okamžik prožít večer s celky, k nimž mám vztah," přiznává Michal Broš, jemuž aplaudovala vyprodaná aréna, oba celky, trenéři a dokonce i rozhodčí. "Bylo to krásné, měl jsem z toho úplně husí kůži po celém těle. Ovace vestoje byla pro něj parádní odměnou," myslí si Dominik Pacovský.

Byl to silný okamžik nejen pro něj, ale i jeho děti. "Viděl jsem, že obě plakaly. Je to krásné, když to všechno člověk vidí," prozrazuje boleslavský kapitán David Výborný. A právě mezi něj a sparťana Lukáše Pecha vhodil Broš slavnostní buly zápasu. V něm nakonec bruslaři brali dva body za vítězství 4:3 v prodloužení a Brošův kamarád David Výborný zapsal čtyři kanadské body za jednu branku a tři nahrávky.

Po konci kariéry se Michal Broš věnuje trénování mládeže a nemůže si rozhodně stěžovat na nedostatek práce. "Trénuju v Letňanech, Kralupech nad Vltavou či Neratovicích. Úplně každý den jsem na ledě, také nyní jsem se musel urvat a vynechat trénink," přiznává Broš s tím, že ho nová práce naplňuje. "Pořád mám takový ten režim, bez nějž bych asi nemohl fungovat, a hlavně dělám, co mě nejvíce baví."

"I když problémů v mládežnickém hokeji je spousta. Ale na to jsem byl připravený a věděl jsem, do čeho jdu. Kolikrát ale nerozumím tomu, jak můžou být někteří lidé tak zabednění a mohou lpět na věcech, o nichž se ví, že nefungují. Tohle mě rozčiluje snad každodenně. Naštvu se jen na chvíli, pak mě to přejde," usmívá se na závěr Michal Broš, jenž zapsal v nejvyšší české soutěži 832 zápasů a 549 bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz