Bruslaři loupili v Ostravě: Zlaté body, září Musil. Stylovou odplatu přivolal Pabiška

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

4. prosince 2018, 20:36

Jan Šimek

Před měsícem mladoboleslavští hokejisté prohráli ve Vítkovic 2:3, když je 31 sekund před koncem třetí třetiny vstřelil rozhodující branku ostravský zadák Petr Šidlík. Teď Bruslaři dokonale vrátili Ostravanům poslední prohru. Na ledě Vítkovic vyhráli shodně 3:2 a stejně jako před měsícem došlo k rozhodnutí v totožném čase 59:29. Tentokrát Michal Vondrka svou trefou zajistil výhru Mladé Boleslavi. Odplata jak se sluší a patří.

NHL 20

Žádnou luxusní podívanou sice 3 339 diváků na tribunách OSTRAVAR ARÉNY nevidělo, ale řežba to byla solidní. „Nám nezbývá nic jiného než to ubojovat. Nejsme ve stádiu, abychom s někým hráli hokej, kór s Vítkovicemi, které jsou organizované a mají výbornou obranu. Šli jsme do zápasu s bojovností, jednoduchostí a naštěstí to vyšlo,“ pochvaluje si mladoboleslavský útočník Pavel Musil.

Ten gólem a asistencí výrazně pomohl Bruslařům k cennému triumfu. Vždyť Vítkovice doma poprvé v probíhajícím ročníku prohrály v základní hrací době. „To jsem ani nevěděl, ale pro nás to jsou zlaté body,“ usmívá se.

Mladoboleslavský tým se tak velmi dobře vypořádal s absencí Jakuba Klepiše a Martina Látala. „Oba jsou to zkušení hráči. Klépa je znát v přesilovkách a Látoš bere hodně sil soupeřům. Naštěstí jsme se semkli. Možná nás to posílilo a jednoduchostí jsme to dovedli do vítězného konce,“ hlásí Musil. „U nás bohužel boduje jen první lajna, které bohužel moc nepomáháme. Doufám, že se to otočí třeba i díky tomuto zápasu,“ přeje si.

Dlouholetý kustod Bruslařů Oldřich Kopecký cestou do kabiny připomněl, že před měsícem Mladá Boleslav ve Vítkovicích prohrála 2:3 po gólu inkasovaném půlminutu před koncem. „Všichni si to dobře vybavujeme. Bylo to v době, kdy jsme body potřebovali snad ještě víc než teď. Hodně to zabolelo. Měli jsme sérii proher. Šli jsme si aspoň pro bod a třicet vteřin před koncem jsme inkasovali. Teď mi Pába na střídačce říkal, že jim to vrátíme a vyšlo to. Přivolal to,“ směje se šestadvacetiletý borec.

Horor v Olomouci? Hlavní bylo zapomenout

Bruslaři tak zabrali po dvou prohrách. V neděli doma nestačili na Zlín a kouč Miloslav Hořava soptil hlavně po pátečním utkání v Olomouci, kde mladoboleslavská ekipa prohrála 2:3. „Něco jsme si k tomu řekli. Nebylo moc času řešit co všechno tam bylo špatně. Spíš bylo důležitější zapomenout a jít do zápasu s čistou hlavou,“ pokračuje.

Mladá Boleslav je nyní s 33 body na dvanácté pozici, osmou Kometu má ale na dostřel. Ztrácí na ni pouhých pět bodů. Pomůže výhra ve Vítkovicích? „Musíme jít pořád dál. Zlomů už mohlo být několik, ale předchozíma dvěma zápasy jsme to trošku degradovali. Naštěstí to teď vyšlo. Uvidíme,“ dodává na závěr Pavel Musil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz