Budějovice vs. Havířov: Motor je těžce z formy, přeřadí na vyšší otáčky?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Zatímco České Budějovice jsou v herní a výsledkové krizi, Havířov byl v poslední čtvrtině téměř nezastavitelný. Dokáže Motor rychle přeřadit na vyšší otáčky?

Nic jiného mu nezbývá: svými výkony ze závěru soutěže by přes čtvrtfinále nepřešel. České Budějovice prohrály v posledních pěti zápasech čtyřikrát a už delší dobu jejich hra nepřipomíná adepta na postup.

„Jde očekávat vývoj dvěma možnými směry. Ten první je, že se hráči vrátí nohama na zem. Uvědomí si, že bez stoprocentního nasazení, bojovnosti, ochoty se srážet a obětavosti to prostě nepůjde," řekl pro Deník Stanislav Bednařík, generální manažer Motoru. „Když se soupeři vyrovnáme v nasazení a pohybu, tak dáme vyniknout hokejovému umění a talentu, který náš tým bezpochyby má. Pak budeme v utkáních vítězit."

Motor byl před sezonou velkým favoritem: přivedl Václava Nedorosta, Zdeňka Kutláka a udržel Filipa Nováka. Po nevýrazném úvodu skončil trenér Antonín Stavjaňa a místo něj se týmu ujal Marian Jelínek, který si s sebou přivedl několik bývalých svěřenců v čele s hvězdným Petrem Vampolou. Změna pomohla a Motor se dostal na první místo tabulky. Jenže pak přišel závěr sezony... 

Opačný příběh zažívá Havířov: dlouho nenaplňoval potenciál, díky stíhací jízdě v poslední čtvrtině však přece jen postoupil do play off. V něm může hrát uvolněně – a jak ukázali Němci na ZOH, možné je cokoliv. 

Zvlášť, když je ve výborné formě brankář Martin Růžička, skvělé výkony odvádějí obránci Patrik Luža, Jiří Krisl, Radek Havel nebo Tomáš Dujsík a do herní pohody se už dostal i lídr týmu Marek Sikora.

Letošní play off WSM Ligy bude vyrovnané a tahle série by neměla být výjimkou. 

Vzájemné zápasy
Havířov 3:2 České Budějovice 
Havířov 4:1 České Budějovice 
České Budějovice 1:0 Havířov 
České Budějovice 3:0 Havířov 

Tip hokej.cz: postup Českých Budějovic

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři:
ČEZ Motor České Budějovice (9/10)
AZ RESIDOMO Havířov (8/10)

Obránci:
ČEZ Motor České Budějovice (9/10)
AZ RESIDOMO Havířov (8/10)

Útočníci:
ČEZ Motor České Budějovice (8/10)
AZ RESIDOMO Havířov (7/10)

Ostatní:
ČEZ Motor České Budějovice (3/5)
AZ RESIDOMO Havířov (4/5)

CELKEM:
ČEZ Motor České Budějovice (29/35)
AZ RESIDOMO Havířov (27/35)

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: David Gába, Petr Kváča, Ondřej Bláha.

Obránci: Zdeněk Čáp, Mitchell Fillman, Ondřej Kachyňa, Jiří Kučný, Zdeněk Kutlák, Patrik Marcel, Filip Novák, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Roman Vráblík.

Útočníci: Michal Bárta, Miloslav Čermák, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš, Martin Heřman, Vít Jonák, Jakub Káník, Lukáš Květoň, Josef Mikyska, Václav Nedorost, Richard Nejezchleb, Martin Novák, Rok Pajić, Luboš Rob, Ondřej Šulek, Matěj Toman, Petr Vampola, Filip Vlček.

Soupiska AZ RESIDOMO Havířov

Brankáři: Martin Růžička, Daniel Dolejš, Jiří Matoušek, Kamil Šimeček, Martin Falter.

Obránci: Tomáš Drtil, Jakub Dudek, Tomáš Dujsík, Radek Havel, David Chroboček, Jiří Krisl, Patrik Luža, Jaroslav Mrowiec, Robin Staněk, Vojtěch Ševeček, Ondřej Grygar, Josef Uhlíř, Patrik Urbanec.

Útočníci: Jozef Baláž, Jan Bambula, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jiří Fronk, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Marek Kalus, Petr Kanko, Jakub Kotala, Daniel Kurovský, Rok Macuh, Jan Maruna, Jakub Matai, Radek Pořízek, Roman Rác, Marek Sikora, Šimon Stránský, Vojtěch Tomi, Adam Hilšer, Michal Janeček, Lukáš Juhász.

Příběh série

Nebýt úspěšného účinkování Ondřeje Bláhy, AZet by v play off asi nebyl. Na konci ledna se vrátil do Motoru – zachytá si proti bývalému klubu, nebo prosedí sérii na střídačce či tribuně?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Tváří v tvář

Úspěšnost přesilovek: 
ČEZ Motor České Budějovice (18,03 %), 
AZ RESIDOMO Havířov (18,66 %).

Úspěšnost oslabení: 
ČEZ Motor České Budějovice (90,53 %), 
AZ RESIDOMO Havířov (79,68 %).

Skóre ze základní části: 
ČEZ Motor České Budějovice (158:104, +54), 
AZ RESIDOMO Havířov (138:133, +5).

Návštěvnost: 
ČEZ Motor České Budějovice (5 869 diváků), 
AZ RESIDOMO Havířov (1 854 diváků).

Střely za zápas: 
ČEZ Motor České Budějovice (33,77 střel), 
AZ RESIDOMO Havířov (30,63 střel).

Trestné minuty: 
ČEZ Motor České Budějovice (727 TM), 
AZ RESIDOMO Havířov (861 TM).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
ČEZ Motor České Budějovice (4 výhry, 6 porážek), 
AZ RESIDOMO Havířov (8 výher, 2 porážky).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz