Budoucnost Dynama? Do klubu chtějí vstoupit dva zájemci, verdikt zatím nepadl

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Stále není jasné, jak bude vypadat nejbližší budoucnost Dynama. O vstup do extraligového klubu stojí dva zájemci, jejich návrhy se na pondělním zasedání zabývali pardubičtí radní. Verdikt ale zatím nepadl. Radní potřebují víc času, rozhodnout by mohli na příštím zasedání.

partneři českého hokeje

Už delší dobu se ví, že do východočeského klubu je připraven vstoupit úspěšný podnikatel a také golfový promotér Petr Dědek, který podporoval hokej ve Vrchlabí. Dědek hokejovým Pardubicím pomohl už v závěru letošní sezony, kdy Dynamu hrozil sestup. 

Díky významnému finančnímu příspěvku Petra Dědka získal klub Michala Vondrku, uskutečnil se návrat Tomáše Rolinka, z ruské KHL přišel Stěpan Zacharčuk. Hokejisté Pardubic pod vedením trenérů Milana Razýma, Michala Mikesky a Petra Čáslavy posléze dokázali soutěž zachránit, definitivně jasno bylo až po posledním 52. kole základní části.

Druhým zájemcem o vstup do Dynama je Vladimír Pitter. Někdejší vlastník hokejové Slavie a nyní majitel fotbalového klubu z Pardubic by se rád zapojil také v tamním hokeji. Jak ČTK potvrdil mluvčí radnice Radim Jelínek, nabídky obou podnikatelů se výrazně liší.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V mnoha ohledech jsou rozdílné. "Jedna nabídka je podána dle principu zadávací dokumentace, druhá má ambici vstoupit do akciové společnosti jiným způsobem," uvedl mluvčí pardubické radnice.

Pardubičtí radní jednali o budoucnosti hokejového klubu na pondělním zasedání, ovšem nerozhodli. „Členové rady potřebují víc času na prostudování nabídek a budou o nich jednat na příštím jednání rady," doplnil Radim Jelínek.

Od ledna 2017 je majoritním vlastníkem Dynama město, drží 96,2 procenta akcií. Zbytek vlastní Dušan Salfický, Petr Čáslava a zapsaný spolek HC Pardubice. Nabídku na odkup akcií vypsalo město v závěru loňského roku.

Rozhodnutí o odkupu bude mít přímý vliv na sportovní oblast, Dynamo potřebuje budovat kádr pro příští sezonu. Mluví se o tom, že by mohl prodloužit smlouvu Stěpan Zacharčuk, Východočeši hodně stojí o to, aby se z ruské KHL vrátil obránce Jakub Nakládal. Klub údajně láká Francouze Valentina Claireauxe, který působil ve Zlíně. Ve hře jsou i další varianty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz