Budu to kousat hodně dlouho, líčí zklamaný Šmíd. Říhovi se omluvil

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Moc toužil s Bílými Tygry pozvednout nad hlavu mistrovský pohár, ale nakonec jen sledoval, jak se radují Oceláři. Obránce Ladislav Šmíd byl po finálové porážce 2:4 na zápasy hodně zklamaný. „Ale nemůžeme říkat, že to je neúspěch. Jsem na kluky hrdý,” hlásí po zisku stříbra zkušený liberecký bojovník.

HokejkaTV

Jak jste viděl šestý zápas?
Jako ty předešlé. Bylo to obrovsky vyrovnané, obrovský boj. Rozhodly detaily, malé chyby. Když dostanete takhle na konci gól, tak je těžké se z toho otřepat. Gratulace Třinci, hráli výborně, byli připraveni a o kousek lepší než my. Bohužel, ale přiznám to, nebudu chodit kolem horké kaše. Zaslouženě zvítězili. Obrovské zklamání pro nás a velké poučení do příští sezony.

Poučení? V čem konkrétně?
Je to o malých věcech, o detailech. Sami jste viděli pátý zápas v Liberci... Vedeme, opět jsme přišli o náskok, pak tlačíme, tlačíme, jeden blbý odraz v prodloužení a jeli jsme do Třince za stavu 2:3. Samozřejmě jsme nesložili zbraně, pátý a šestý zápas jsme odehráli velice slušně. Ale zase přišla malá chyba a raduje se soupeř.

Werk Arena v euforii. Oceláři jsou novými mistry

Ukázala se důležitost třetího bodu v sérii?
Ani bych neřekl. Opět byla šance, mohli jsme to utrhnout. Je těžké, když dostanete třetí gól takhle na konci zápasu. To se nám stalo už poněkolikáté, i s Kometou jsme v posledních deseti minutách dostávali vítězné nebo vyrovnávací góly.

Jak se kouše takové zklamání?
Budu to kousat hodně dlouho. Mám na to celé léto, poletím do Kanady a budu to kousat. Obrovské zklamání. Celou sezonu jsem říkal, že tady chci něco vyhrát a udělat úspěch. Samozřejmě nemůžeme si říkat, že tohle je neúspěch, chci klukům poděkovat za celou sezonu. Byla to paráda. Jsem na tým hrdý. Na mladé, staré. Prostě jsme šlapali, byli jsme o malinko horší než Třinec.

Varaďa, Růžička a Adamský o momentech série

Mrzí teď první a třetí zápas, po kterých jste byl hodně kritický?
Odehráli jsme je blbě. Řekli jsme si to. Na to, jakou jsme hráli tužku, jsme odjeli domů za stavu 2:2. Ale pak jsme prohráli v prodloužení. To byl shodou okolností náš nejlepší zápas, byli jsme lepší, oni měli o trošku víc štěstí. Už to říkal Filip... Čtvrtý duel, který jsme vyhráli my v prodloužení, byl zase lepší Třinec. Takže váhy se nějak srovnaly.

Máte sílu na to, abyste posílil národní tým?
Já už jsem se z repre omluvil, už to neřeším. Už jsem to říkal panu Říhovi, nechtěl bych to nějak rozvádět. Samozřejmě mě to mrzí. Chuť by byla, ale z rodinných důvodů jsem se tak rozhodl. Odcestuju do Kanady a budu s rodinou.

Sestřih 6. finále HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz