Bulíř pyká za zákrok v Belfastu. Nezahraje si 1 zápas CHL a zaplatí pokutu

Michal Bulíř si nezahraje v příštím duelu CHL, který Bílé Tygry čeká v sobotu na ledě švédského týmu Lulea HF. Liberecký útočník pyká za faul ze čtvrtečního klání v Belfastu. Disciplinární komise Ligy mistrů ho potrestala zákazem startu v jednom zápase, Bulíř navíc zaplatí pokutu 600 eur. CHL o tom informuje na svém webu.

NHL 20

Disciplinární komise posuzovala zákrok Bulíře podle dostupných záběrů na videu a rozhodla, že se bývalý hráč ruského Magnitogorsku dopustil napadení. Bulířovi byl uložen dodatečný trest zákazu startu v příštím utkání CHL.

K situaci došlo v polovině 27. minuty čtvrtečního utkání Liberce v Belfastu, vypjatý souboj vyhráli domácí Giants 5:4.

Podle vyjádření komise CHL se Bulíř dopustil napadaní. Soupeřův hráč neměl v držení kotouč, liberecký útočník dle komise zvolil hru tělem, která je nepřípustná. Soupeř se neměl čas na atak připravit, Bulíř naopak mohl intenzitu souboje zmírnit, nebo se protivníkovi vyhnout.

Ve stanovisku disciplinárky je uvedeno, že komise vzala v úvahu osobní souboj, který zhruba dvě minuty před zákrokem musel Michal Bulíř podstoupit. S tím, že šlo o dovolený zákrok ze strany hráče Belfastu. Jak uvádí web CHL, Bulíř poté zvolil tvrdý atak zřejmě i jako odvetu ve velmi emotivním utkání. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz