Byl jsem nervózní, říká Novotný o sladké nule. Na Rusko chce zapomenout

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Z posledních třinácti duelů jich vyhráli jedenáct, po drtivé demolici Komety a jasném skalpu Chomutova zapsali hokejisté Sparty tentokrát poctivě odmakanou výhru 2:0 v Mladé Boleslavi. Je zajímavé, že navzdory parádní lednové formě nasadili Pražané během týdne tři brankáře. Na Jana Lukáše a Tomáše Pöpperleho tentokrát navázal Filip Novotný, který prožil velmi sladký sparťanský návrat. "Jsem za to moc rád. Musím říci, že jsem byl ze začátku nervózní. Také proto, jelikož se mi v Boleslavi nikdo moc nedařilo," připomíná.

Do posledního utkání za Spartu nastoupil Novotný loni v play off. Pak zvedl kotvy, kývl na nabídku ruského Novokuzněcku a jal se měřit síly v Kontinentální lize. Jenomže v hokejovém Metallurgu se ocitl na slepé koleji, následoval návrat domů a boj o návrat do dřívější pohody. Teď je Novotný zpátky! Do akce šel po hlavě, o nominaci se dozvěděl v neděli ráno. "Snažil jsem se co nejlépe připravit - fyzicky i psychicky," hlásí

Povedlo se. Zápas na ledě Bruslařského klubu mu vyšel. Záhy po úvodním vhazováním čelil Novotný sprše střel, což mu pomohlo nastartovat potřebný rytmus. Nakonec je z toho čisté konto, tedy speciální odměna za novou sparťanskou příležitost. "O nule jsem ale v bráně vůbec nepřemýšlel. Já hlavně chtěl vyhrát, protože to se mi dlouho nepovedlo," upozorňuje na svoji letošní sezonu. Asistent Zdeněk Moták přiznal, že Novotný trenéry i částečně překvapil, vedl si skutečně velmi jistě. Podle Petra Přikryla, který má v klubu maskované muže na starosti, nešlo o nahodilou akci. "Filip se vrátil z Ruska, je to brankář Sparty. Měli jsme v plánu, že ho chceme dát do brány, abychom viděli, jak chytá," řekl.

"Do branky půjde ten, komu se bude nejvíc dařit."


Kdo ví, jestli se nyní ve druhém týmu soutěže nezmění hierarchie brankářů. "Hlavu zamotanou nemáme. Filip je kvalitní brankář, v Mladé Boleslavi se mu zápas povedl. Kéž by jich bylo víc," uvedl Přikryl. Je nicméně neobvyklé, že rozjeté mužstvo nasadilo do tří posledních bitev tři různé gólmany. "Situace byla taková, že jsme dostávali celkem dost gólů, takže se to snažíme řešit. Do branky půjde ten, komu se bude nejvíc dařit," připomněl. Novotný je s tím smířený. "Já to neřeším. Budu se řídit pokyny trenérů. A jestli půjdu zase do brány, udělám maximum, abych podal co nejlepší výkon," slibuje.

Jeho znovu oprášený extraligový příběh bezpochyby usnadnila aktuální forma Sparty, ačkoli Novotný se musel ve městě aut pořádně otáčet. "Věděl jsem, že kluci vyhrávají. A docela vysoko. Zároveň tam však byly docela obavy, protože v Boleslavi mi to předtím moc nešlo. O to víc jsem se chystal. Máme vítězství, což je skvělé," netají spokojenost. Parádně navázal na dřívější sparťanské časy. A je vděčný, že tu možnost dostal. "Mám v klubu smlouvu, jinam jsem nemohl jít. A ani jsem o tom nepřemýšlel! Nastoupil jsem tam, kam patřím," říká. Někdejší juniorský reprezentant není žádný zajíc, tušil, co ho čeká. "Všechny zápasy jsou těžké, na Spartu se chce každý vytáhnout, touží uspět. Připravoval jsem se na to," ujišťuje.

Po dlouhé době konečně zase zažil hokejovou radost. Předtím v Novokuzněcku to byl většinou jen pořádné trápení. "Už bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Štace se nepovedla, já šel zpátky a teď jsem ve Spartě, kde budu chtít podat co nejlepší výkony. Když mě trenéři dají do brány, rád bych týmu co nejvíc pomohl." Za Metallurg stihl v KHL pouze čtyři duely, dlouhé týdny byl pak brankářskou trojkou. Při zápasech seděl na tribuně, nakonec ani nesměl s ostatními trénovat. Docela drsná lekce! "Určitě to nebylo příjemné, nebudu rád vzpomínat. Chci na to zapomenout, dívám se dopředu," povídá odhodlaně.

Aby našel někdejší pohodu a jistotu, kvitoval starty za prvoligové Benátky. "Byl jsem rád, že jsem mohl chytat ve WSM Lize. I za to, jak mě svým způsobem restartoval Liberec," děkuje. Teď má na kontě zase extraligový start a premiérové čisté konto sezony. Co za to bude požadovat sparťanský pokladník? "Doufám, že za první start nic. Ale ta nula? Uvidíme, co mi tam kluci napíšou. Něco asi jo," usmívá se závěrem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz